Navigaatiovalikko

Työhönvalmennus

Työhönvalmennus

Työhönvalmennus on rinnalla kulkemista kohti työllistymisen tavoitettasi.

Työhönvalmennuksessa valmentaja auttaa sinua työnhakuasiakirjojen päivittämisessä, sopivien työ-tai koulutuspaikkojen etsimisessä sekä jatkosuunnitelmiin liittyvien käytännön asioiden hoitamisessa.

Valmennuksen aikana pyrimme löytämään sinun vahvuuksiasi ja kiinnostuksen kohteita vastaavaa työtä tai koulutusta. Työllistymispolkusi suunnitellaan yksilöllisesti sinun toiveistasi ja tarpeistasi lähtien.

Valmennuksen aikana luomme yhdessä konkreettiset tavoitteet työllistymisellesi.

Ota rohkeasti yhteyttä valmentajiimme, niin mietitään yhdessä, mikä voisi olla sinun juttusi?

Yhteystiedot

Eveliina Ihanus

Työkykykoordinaattori
 050 472 4571
eveliina.ihanus@liperi.fi
Ylämyllyntie 62 B, 80400 Ylämylly

Nelli Ikonen

Työhönvalmentaja
 050 464 0486
nelli.ikonen@liperi.fi
Ylämyllyntie 62B, 80400 Ylämylly

Teija Väisänen

Työhönvalmentaja
 050 469 1391
teija.vaisanen@liperi.fi
Ylämyllyntie 62B, 80400 Ylämylly

Anniina Turunen

Työhönvalmentaja
 050 326 1634
anniina.turunen@liperi.fi
Ylämyllyntie 62B, 80400 Ylämylly

Henkilökuva

Mirja Kotivaara

Työhönvalmentaja
 050 441 6800
mirja.kotivaara@liperi.fi
Ylämyllyntie 62B, 80400 Ylämylly

Henkilökuva

Helmi Turunen

Työhönvalmentaja
 050 595 0604
helmi.turunen@liperi.fi
Ylämyllyntie 62B, 80400 Ylämylly

Maria Lappalainen

Työhönvalmentaja
 050 349 5039
maria.lappalainen@liperi.fi
Ylämyllyntie 62 B, 80400 Ylämylly

Reetta Partanen

Työhönvalmentaja
 050 409 0304
reetta.partanen@liperi.fi
Ylämyllyntie 62 B, 80400 Ylämylly

SOME painikkeet

Sivu arviointi ja palaute