hallinto hyvinvointipalvelut pääkuva

Navigaatiovalikko

Hyvinvointipalvelut sisältö

Hyvinvointipalvelut

Hyvinvointipalvelut vastaavat perusopetuksesta, esiopetuksesta, varhaiskasvatuksesta ja vapaa-ajan palveluista.

Hyvinvointipalvelut edistävät omalta osaltaan kuntalaisten hyvinvointia. Laadukas perusopetus ja varhaiskasvatus sekä nuoriso- liikunta- ja kulttuuripalvelut luovat perustan. Lisäksi kunta tarjoaa mahdollisuuksia aktiiviseen ja hyvinvoivaan elämään turvallisessa ja viihtyisässä elinympäristössä.

Hyvinvointipalvelut otsikko

Hyvinvointipalvelut

Sisältöjulkaisija

Riitta Lappalainen

Hyvinvointijohtaja
 040 834 7185
riitta.lappalainen@liperi.fi
Keskustie 3, 83100 Liperi

Maija Niemeläinen

Hallintosihteeri
 050 407 9575
maija.niemelainen@liperi.fi
Keskustie 3, 83100 Liperi

Minna Lavikainen

Toimistosihteeri
 040 670 4392
Keskustie 3, 83100 Liperi

Opetus otsikko

Opetus

Opetus Liperi otsikko

Liperin koulu

Sisältöjulkaisija

Sanna Rissanen

Erityisluokanopettaja/koulunjohtaja
 040 568 4083
sanna.rissanen@edu.liperi.fi
Koulukuja 2, 83100 Liperi

Eeva Karttunen

Koulusihteeri
 040 630 5919
eeva.karttunen@edu.liperi.fi
Laavupolku 2, 80400 Ylämylly

Opetus Ylämylly otsikko

Ylämyllyn koulu

Sisältöjulkaisija

Antti Ikonen

rehtori
 050 549 0071
antti.ikonen@edu.liperi.fi
Laavupolku 2, 80400 Ylämylly

Pirjo Pasanen

Apulaisrehtori
 0400 318 008
pirjo.pasanen@edu.liperi.fi
Patteristontie 12 e, 80400 Ylämylly

Henkilökuva

Maarit Nummila

Apulaisrehtori
 050 353 6691
maarit.nummila@edu.liperi.fi
Patteristontie 12 e, 80400 Ylämylly

Virpi Eronen

apulaisrehtori
 050 400 3284
virpi.eronen@edu.liperi.fi
Laavupolku 2, 80400 Ylämylly

Opetus Viinijärvi otsikko

Viinijärven koulu

Sisältöjulkaisija

Katja Ruotsalainen

Koulunjohtaja
 040 555 4876
katja.ruotsalainen@edu.liperi.fi
Kirkkotie 4, 83400 Viinijärvi

Maija Kuronen

Koulusihteeri
 0400 350 224
maija.kuronen@edu.liperi.fi
Kirkkotie 4, 83400 Viinijärvi

Opetus Salokylä otsikko

Salokylän koulu

Sisältöjulkaisija

Maija Kuronen

Koulusihteeri
 0400 350 224
maija.kuronen@edu.liperi.fi
Kirkkotie 4, 83400 Viinijärvi

Opetus Mattisenlahti otsikko

Mattisenlahden koulu

Sisältöjulkaisija

Opettajat Mattisenlahden koulu

Opettajat
 0400 130 076
Mattisenlahden koulutie 7, 80400 Ylämylly

Maija Kuronen

Koulusihteeri
 0400 350 224
maija.kuronen@edu.liperi.fi
Kirkkotie 4, 83400 Viinijärvi

Varhaiskasvatus otsikko

Varhaiskasvatus

Sisältöjulkaisija

Sirkka Helisten

Varhaiskasvatuksen johtaja
 040 766 0940
sirkka.helisten@liperi.fi
Keskustie 3, 83100 Liperi

Hanna Ruotsalainen

Palvelusuunnittelija
 0400 428 397
hanna.ruotsalainen@liperi.fi
Keskustie 3, 83100 Liperi

Sirpa Kivivuori

Toimistosihteeri
 040 674 2820
sirpa.kivivuori@liperi.fi
Keskustie 3, 83100 Liperi

Mari Nukarinen

Varhaiskasvatuksen vastaava
 0400 152 880
mari.nukarinen@edu.liperi.fi
Keskustie 3, 83100 Liperi

Annina Hirvonen

Varhaiskasvatuksen vastaava
 040 740 1878
annina.hirvonen@edu.liperi.fi
Keskustie 3, 83100 Liperi

Sanna Partanen

Varhaiskasvatuksen vastaava
 040 766 0950
sanna.partanen@edu.liperi.fi
Keskustie 3, 83100 Liperi

Sirpa Kinnunen

Varhaiskasvatuksen vastaava
 050 341 5029
sirpa.kinnunen@edu.liperi.fi
Keskustie 3, 83100 Liperi

Heidi Suvanto

Varhaiskasvatuksen vastaava
 050 410 7639
heidi.suvanto@edu.liperi.fi
Keskustie 3, 83100 Liperi

Vapaa-aikapalvelut otsikko

Vapaa-aikapalvelut 

Sisältöjulkaisija

Henkilökuva

Pasi Majoinen

Vapaa-aikapäällikkö
 0400 678 799
pasi.majoinen@edu.liperi.fi
Keskustie 3, 83100 Liperi

Tero Sarkkinen

Vapaa-aikaohjaaja
 0400 585 539
tero.sarkkinen@edu.liperi.fi
Koivutie 4, 83100 Liperi

Henkilökuva

Mira Kostamo

terveysliikunnanohjaaja
 040 582 6726
mira.kostamo@edu.liperi.fi
Koivutie 4, 83100 Liperi

henkilökuva

Kaisa Mäkeläinen

terveysliikunnanohjaaja
 050 413 1480
kaisa.makelainen@edu.liperi.fi
Koivutie 4, 83100 Liperi

Petri Raatikainen

Vapaa-aikaohjaaja
 040 821 8307
petri.raatikainen@edu.liperi.fi
Laavupolku 2, 80400 Ylämylly

Miia Nivala

Koulunuorisotyöntekijä
 040 670 6521
miia.nivala@edu.liperi.fi
Laavupolku 2, 80400 Ylämylly

Mikael McKeough

Vapaa-aikaohjaaja
 040 674 1748
mikael.mckeough@edu.liperi.fi
Joensuuntie 1, 83400 Viinijärvi

Henkilökuva

Sanna Härkönen

Vapaa-aikaohjaaja
 050 472 3209
sanna.harkonen@edu.liperi.fi
Koivutie 4, 83100 Liperi

Pauliina Sormunen

Etsivä nuorisotyöntekijä
 040 673 5106
pauliina.sormunen@edu.liperi.fi
Jäkäläpolku 2 A 1, 80400 Ylämylly

Henkilökuva

Jenna Korhonen

Etsivä nuorisotyöntekijä
 050 407 0636
jenna.korhonen@edu.liperi.fi
Jäkäläpolku 2 A 1, 80400 Ylämylly

Henkilökuva

Anni Kärjä

vapaa-aikakaohjaaja/harrastekoordinaattori
 050 421 7893
anni.karja@edu.liperi.fi
Laavupolku 2, 80400 Ylämylly

Uutisen lisäys (ylläpito)

angle-left Koulusihteerin ja koulunkäynninohjaajan tehtävät haettavana

Koulusihteerin ja koulunkäynninohjaajan tehtävät haettavana

Molemmat avoimet tehtävät ovat vakituisia. Koulunkäynninohjaajan tehtävä sijoittuu Salokylän koululle, koulusihteerin tehtävä Ylämyllylle.

Syksyllä 2021 Liperin kunnan koulusihteereistä muodostetaan kolmen työntekijän tiimi Ylämyllylle. Tiimi vastaa yhdessä kaikkien kunnan koulujen koulusihteeripalveluista. Olisitko sinä puuttuva, kolmas työntekijä tähän tiimiin?

Koulusihteeri vastaa koulun oppilashallinnosta sekä toimii henkilöstö- ja taloushallinnon osaajana kouluyhteisössä.

Etsimme innokasta ja asiantuntevaa koulusihteeriä, jolla on hyvät tieto- ja viestintäteknologian taidot. Valittu henkilö tulee toimimaan kunnassa Koski- ja Multiprimus- ohjelmistojen yhtenä pääkäyttäjänä. Työpiste sijaitsee Ylämyllyn koululla Paloaukean yksikössä.

Koulunkäynnin ohjaajan tehtävä sijoittuu Salokylän koululle. Haemme tehtävään ohjaajaa, joka toimii luokkaohjaajana sekä vastaa koulun iltapäivätoiminnan ohjauksesta. Ohjaajalla tulee olla taitoja ja halua toimia inklusiivisessa yleisopetuksen ryhmässä tukea tarvitsevien oppilaiden kannustavana ohjaajana.

Arvostamme hyviä yhteistyötaitoja, joustavuutta sekä positiivista toimintatapaa. Työ iltapäivätoiminnan ohjaajana vaatii itsenäistä ja luovaa työskentelyotetta.

Hakuaika molempiin tehtäviin päättyy 3. kesäkuuta 2021 klo 15:00.

Karttapallo ja koulutarvikkeita luokassa pöydällä

Lisätietoja koulusihteerin tehtävästä:

Lisätietoja koulunkäynninohjaajan tehtävästä:

SOME painikkeet

Sivu arviointi ja palaute