Työllisyyspalvelut pääkuva

Navigaatiovalikko

Työllisyyspalvelut sisältö

Työllisyyspalvelut

Työllisyyspalveluiden henkilökunnan löydät Duunitalo Linkistä Ylämyllyltä.

Duunitalo Linkki

Työllisyyspalvelut muuttivat syksyllä 2019 uusiin toimitiloihin, Ylämyllyntie 62 b, 80400 Ylämylly.

Työllisyyspalveluissa voivat asioida kaikki liperiläiset työnhakijat ja työnantajat. Henkilökunta auttaa ja tukee työnhakijoita yksilöllisen työelämäpolun löytymisessä ja neuvoo työnantajia työllistymiseen liittyvissä kysymyksissä.

Työllisyyspalvelut järjestää myös työpajatoimintaa ja tarjoaa nuorille kesätyömahdollisuuksia ja työelämään tutustumispaikkoja.

Jos tarvitset apua työllisyys-, koulutus- ja työkykyasioihin liittyen, ota yhteyttä puhelimitse alla oleviin numeroihin tai laittamalla viestiä Duunitalo Linkin sähköpostiin!

Duunitalo Linkin päivystysnumero p. 050 528 35 54 (arkisin 9-15), duunitalo@liperi.fi

Duunitalon aukioloajat

Tervetuloa joka arkipäivä klo 9-11 ja 12-15 ilman ajanvarausta! Olemme päivittäin suljettu klo 11-12 välisen ajan.

Keskiviikkona 27.10.2021 suljemme jo klo 14. Päivystyspuhelin sulkeutuu myös klo 14.

YTYÄ! -hanke

Liperin, Kontiolahden ja Polvijärven kuntien sekä Outokummun kaupungin yhteinen työllisyyshanke käynnistyi vuonna 2020 ja jatkuu 30.6.2023 saakka. Hanketta hallinnoi Liperin kunta. Tutustu hankkeeseen sen omalla sivulla!

Ota rohkeasti yhteyttä!

Tietosuojaselosteemme löydä tästä linkistä sekä jokaisen sivun alareunassa olevasta footer-osiosta.

Työllisyyspalvelut katso myös nämä

Yhteystiedot

Mari Pitkänen

Henkilöstöpäällikkö
 040 167 6103
mari.pitkanen@liperi.fi
Varolantie 3, 83100 Liperi

Eveliina Ihanus

Työkykykoordinaattori
 050 472 4571
eveliina.ihanus@liperi.fi
Ylämyllyntie 62 B, 80400 Ylämylly

Nelli Ikonen

Työhönvalmentaja
 050 464 0486
nelli.ikonen@liperi.fi
Ylämyllyntie 62B, 80400 Ylämylly

Teija Väisänen

Työhönvalmentaja
 050 469 1391
teija.vaisanen@liperi.fi
Ylämyllyntie 62B, 80400 Ylämylly

Reetta Partanen

Työhönvalmentaja
 050 409 0304
reetta.partanen@liperi.fi
Ylämyllyntie 62 B, 80400 Ylämylly

Anniina Turunen

Työhönvalmentaja
 050 326 1634
anniina.turunen@liperi.fi
Ylämyllyntie 62B, 80400 Ylämylly

Maria Lappalainen

Työhönvalmentaja
 050 349 5039
maria.lappalainen@liperi.fi
Ylämyllyntie 62 B, 80400 Ylämylly

Henkilökuva

Mirja Kotivaara

Työhönvalmentaja
 050 441 6800
mirja.kotivaara@liperi.fi
Ylämyllyntie 62B, 80400 Ylämylly

Henkilökuva

Helmi Turunen

Työhönvalmentaja
 050 595 0604
helmi.turunen@liperi.fi
Ylämyllyntie 62B, 80400 Ylämylly

Tuija Naumanen

Palveluneuvoja
 050 528 3554
tuija.naumanen@liperi.fi
Ylämyllyntie 62B, 80400 Ylämylly

SOME painikkeet

 

Sivu arviointi ja palaute