Työllisyyspalvelut pääkuva

Navigaatiovalikko

Työllisyyspalvelut sisältö

Työllisyyspalvelut

Työllisyyspalveluiden henkilökunnan löydät Duunitalo Linkistä Ylämyllyltä.

Duunitalo Linkki

Työllisyyspalvelut löydät Ylämyllyltä, osoitteessa Ylämyllyntie 62 B sijaitsevista toimitiloista. 

Työllisyyspalveluissa voivat asioida kaikki liperiläiset työnhakijat ja työnantajat.

Henkilökunta auttaa ja tukee työnhakijoita yksilöllisen työelämäpolun löytymisessä ja neuvoo työnantajia työllistymiseen liittyvissä kysymyksissä.

Työllisyyspalvelut myös tarjoaa nuorille kesätyömahdollisuuksia ja työelämään tutustumispaikkoja.

Jos tarvitset apua työllisyys-, koulutus- ja työkykyasioihin liittyen, ota yhteyttä puhelimitse alla oleviin numeroihin tai laittamalla viestiä Duunitalo Linkin sähköpostiin!

Duunitalo Linkin päivystysnumero p. 050 528 3554 (arkisin 9-15), duunitalo@liperi.fi

Duunitalon aukioloajat

Avoinna ma-to klo 9-11 ja 12-15, suljettu klo 11-12 välisen ajan. Suljettu perjantaisin

Poikkeus aukioloaikaan; Heinäkuussa Duunitalo Linkki on avoinna vain ajanvarauksella, 1.-31.7.2024. Päivystyspuhelin on avoinna arkisin klo 9-15.

Työllisyyden kuntakokeilu

Liperi on mukana Joensuun seudun työllisyyden kuntakokeilussa, jonka kesto on 1.3.2021-31.12.2024.
Työttömän työntekijän lakisääteiset velvoitteet ovat samat TE-toimiston ja kuntakokeilun asiakkaille. Tutustu kuntakokeiluun sen omalla sivulla!

Maahanmuuttajien palvelut

Maahanmuutto- ja kotoutumisasioissa sinua auttaa työhönvalmentaja Matleena Pekkanen.

Ota rohkeasti yhteyttä!

Tietosuojaselosteemme löydä tästä linkistä sekä jokaisen sivun alareunassa olevasta footer-osiosta.

Työllisyyspalvelut katso myös nämä

Yhteystiedot

Sami Kuikka

Työllisyyspalveluvastaava
 050 430 6039
sami.kuikka@liperi.fi
Ylämyllyntie 62 B, 80400 Ylämylly

Nelli Ikonen

Työkykykoordinaattori
 050 472 4571
nelli.ikonen@liperi.fi
Ylämyllyntie 62B, 80400 Ylämylly

Anniina Turunen

Työhönvalmentaja
 050 326 1634
anniina.turunen@liperi.fi
Ylämyllyntie 62B, 80400 Ylämylly

Henkilökuva

Mirja Kotivaara

Työhönvalmentaja
 050 441 6800
mirja.kotivaara@liperi.fi
Ylämyllyntie 62B, 80400 Ylämylly

Matleena Pekkanen

Työhönvalmentaja
 050 464 0486
matleena.pekkanen@liperi.fi
Ylämyllyntie 62B, 80400 Ylämylly

Tuija Naumanen

Toimistosihteeri
 050 528 3554
tuija.naumanen@liperi.fi
Ylämyllyntie 62B, 80400 Ylämylly

Anna Leminen

Työhönvalmentaja
 050 349 5039
anna.leminen@liperi.fi
Ylämyllyntie 62 B, 80400 Ylämylly

Minna Ikonen

Työllisyyskoordinaattori
 050 576 5684
minna.ikonen@liperi.fi
Ylämyllyntie 62B, 80400 Ylämylly

SOME painikkeet

 

Sivu arviointi ja palaute