Kunnanhallitus pääkuva

Navigaatiovalikko

Kunnanhallitus sisältö

Liperin kunnanhallitus

Kunnanhallitus laittaa valtuuston tekemät päätökset täytäntöön.

Kunnanhallitus vastaa Liperin hallinnosta ja taloudesta, henkilöstöasioista sekä sisäisestä valvonnasta.

Kunnanhallitus laittaa valtuuston tekemät päätökset täytäntöön ja valmistelee päätettäväksi tulevat asiat valtuustolle.

Kunnanhallitus edustaa Liperin kuntaa ja käyttää liperiläisten puhevaltaa.

Liperin kunnanhallituksessa on yhdeksän varsinaista jäsentä, joilla jokaisella on henkilökohtainen varajäsen.

Jäsenet ovat valtuutettuja tai varavaltuutettuja. Kunnanhallituksen toimikausi on kaksi vuotta.

Kunnanhallitus kokoontuu pääsääntöisesti kuukauden 1. ja 3. maanantai, tarvittaessa useamminkin.

Puheenjohtajisto

Puheenjohtaja Mira Karjalainen (KESK), p. 040 740 9125, mira.karjalainen@liperi.fi

Varapuheenjohtaja Tero Kuittinen (SDP), p. 050 517 9448, tero.kuittinen@liperi.fi

Liperin kunnanhallituksen jäsenet:

Mikko Kaskiniemi (KESK), p. 044 051 2256, mikko.kaskiniemi@liperi.fi
Päivi Koistinen (SDP), p. 040 528 8051, paivi.koistinen@liperi.fi
Heikki Kontkanen (KESK), p. 044 347 2006, heikki.kontkanen@liperi.fi
Juha Kosonen (KOK), p. 040 734 5908, juha.kosonen@liperi.fi
Juhani Kummunmäki (Sit. Tulevaisuuden tekijät), p. 040 725 8861
Piritta Kärki (Sit. Tulevaisuuden tekijät), p. 040 591 0823, piritta.karki@liperi.fi
Tuula Pakarinen (SDP), p. 050 433 4842, tuula.pakarinen@liperi.fi

Liperin kunnanhallituksen varajäsenet:

1. Veli-Matti Räty (KESK), p. 050 384 0352, veli-matti.raty@pp.inet.fi
2. Esko Karkkonen (SDP), p. 0400 984 152, esko.karkkonen@edu.liperi.fi
3. Helinä Hoppa (KESK), p. 044 339 2453, helina.hoppa@edu.nurmes.fi
4. Marja-Leena Kivivuori (SDP), p. 050 537 2023, marja-leena.kivivuori@liperi.fi
5. Pirkko Hyvärinen (KESK), p. 040 416 7010, hyvarinenpirkko@gmail.com
6. Mauri Tolvanen (KOK), p. 0400 276 470, mauriantero56@gmail.com
7. Oili Vilén (PS), p. 050 490 4573, oilivilen@netti.fi
8. Kari Pitkänen (Sit. Tulevaisuuden tekijät), p. 040 087 0668, karipitka@gmail.com
9. Anne Jetsonen (SDP), p. 0500 885 333, anne.jetsonen@liperi.fi

Uutisen lisäys (ylläpito)

angle-left Liperin kunnan vapaa-aikapäälliköksi 27 hakijaa

Liperin kunnan vapaa-aikapäälliköksi 27 hakijaa

Liperin kunnan vapaa-aikapäällikön viran hakuaika oli avoinna 1.–25.10.2020.

Määräajassa hakemuksia vapaa-aikapäällikön virkaan tuli 27. Hakijat on listattu sukunimen perusteella aakkosjärjestyksessä, lisäksi on mainittu asuinkunta.

Liperin hyvinvointilautakunta valitsee haastatteluun pyydettävät hakijat. Haastattelut pidetään 2.–3.11.2020.

Hyvinvointilautakunta tekee valintapäätöksen kokouksessaan 12.11.2020.

Hakijat

Hiltunen Jenna, Joensuu

Hirvonen Olli, Turku

Honkanen Jari, Pieksämäki

Huhtakangas Teemu, Kuopio

Inkeroinen Mika Petri, Äänekoski

Hyytiäinen Janne, Joensuu

Kauppinen Jarkko, Joensuu

Keronen Teemu, Jyväskylä

Kymäläinen Jyrki, Rääkkylä

Laakso Jarkko, Kotka

Lauttajärvi-Pietarinen Anna, Liperi

Lilja Janne, Joensuu

Majoinen Pasi, Joensuu

Marttinen Larisa, Kontiolahti

Nisula Mirka, Joensuu

Nivalainen Ville, Joensuu

Ovaskainen Ville, Joensuu

Puustinen Mika, Joensuu

Rasinmäki Kyösti, Joensuu

Sarkkinen Tero, Joensuu

Simanainen Teemu, Liperi

Sotti Kristian, Joensuu

Säylä Mikko, Pori

Tapio Pauliina, Sipoo

Tarkkonen Arto, Liperi

Tiensuu Seppo, Joensuu

Vilppola Minna, Kannus

Liperin kunnan logo harmaalla pohjalla

SOME painikkeet

Sivu arviointi ja palaute