Hallinto keskuhallintopalvelut pääkuva

Navigaatiovalikko

Keskushallintopalvelut sisältö

Keskushallintopalvelut

Keskushallintopalvelut vastaa kunnan hallinnosta, taloudesta ja työllisyyspalveluista.

Liperin kunnan keskushallintopalvelut hoitavat kunnan hallintoa, viestintää, taloutta, palkanlaskentaa sekä henkilöstö- ja työllisyyspalveluita.

Lisäksi keskushallintopalvelut vastaa maaseutupalveluiden järjestämisestä. Kunnan palvelupisteistä saa myös Kelan, TE-toimiston ja Ohjaamon palveluita.

Hallintopalvelut otsikko

Hallintopalvelut

Sisältöjulkaisija

Terttu Sarkkinen

Hallintopäällikkö
 040 761 1055
terttu.sarkkinen@liperi.fi
Varolantie 3, 83100 Liperi

Maija Palojärvi

Viestinnän suunnittelija
 040 095 7619
maija.palojarvi@liperi.fi
Varolantie 3, 83100 Liperi

Helena Mattsson

Tiedonhallintasuunnittelija
 040 674 7642
helena.mattsson@liperi.fi
Varolantie 3, 83100 Liperi

Arto Kuivalainen

Asianhallintasihteeri
 040 630 0763
Varolantie 3, 83100 Liperi

Arja Puoskari

Toimistosihteeri
 040 652 7707
arja.puoskari@liperi.fi
Varolantie 3, 83100 Liperi

Heikki Soininen

Toimistosihteeri
 0400 373 948
heikki.soininen@liperi.fi
Varolantie 3, 83100 Liperi

Talouspalvelut otsikko

Talouspalvelut

Sisältöjulkaisija

Pellervo Hämäläinen

Talousjohtaja
 050 464 6663
pellervo.hamalainen@liperi.fi
Varolantie 3, 83100 Liperi

Riitta Kinnunen

Pääkirjanpitäjä
 040 630 0846
riitta.kinnunen@liperi.fi
Keskustie 3, 83100 Liperi

Seija Lipponen

Laskentasihteeri
 040 630 0857
seija.lipponen@liperi.fi
Keskustie 3, 83100 Liperi

Sari Piipponen

Laskentasihteeri
 040 630 0445
sari.piipponen@liperi.fi
Keskustie 3, 83100 Liperi

Palkat otsikko

Palkat

Sisältöjulkaisija

Irja Mononen

Palkkasihteeri
 040 630 1170
irja.mononen@liperi.fi
Keskustie 3, 83100 Liperi

Sari Tuukkanen

Palkkasihteeri
 040 630 0596
sari.tuukkanen@liperi.fi
Keskustie 3, 83100 Liperi

Henkilöstö- ja työllisyyspalvelut otsikko

Henkilöstö- ja työllisyyspalvelut 

Sisältöjulkaisija

Mari Pitkänen

Henkilöstöpäällikkö
 040 167 6103
mari.pitkanen@liperi.fi
Varolantie 3, 83100 Liperi

Reetta Partanen

työhönvalmentaja
 050 409 0304
reetta.partanen@liperi.fi
Ylämyllyntie 62 B, 80400 Ylämylly

Eveliina Ihanus

Työhönvalmentaja
 050 472 4571
eveliina.ihanus@liperi.fi
Ylämyllyntie 62 B, 80400 Ylämylly

Nelli Peltola

Työhönvalmentaja
 050 464 0486
nelli.peltola@liperi.fi
Ylämyllyntie 62B, 80400 Ylämylly

Teija Väisänen

Työhönvalmentaja
 050 469 1391
teija.vaisanen@liperi.fi
Ylämyllyntie 62B, 80400 Ylämylly

Anniina Antikainen

Työhönvalmentaja
 050 326 1634
anniina.antikainen@liperi.fi
Ylämyllyntie 62B, 80400 Ylämylly

Tuija Naumanen

palveluneuvoja
 050 528 3554
tuija.naumanen@liperi.fi
Ylämyllyntie 62B, 80400 Ylämylly

Sivu arviointi ja palaute