hallinto hyvinvointipalvelut pääkuva

Navigaatiovalikko

Hyvinvointipalvelut sisältö

Hyvinvointipalvelut

Hyvinvointipalvelut vastaavat perusopetuksesta, esiopetuksesta, varhaiskasvatuksesta ja vapaa-ajan palveluista.

Hyvinvointipalvelut edistävät omalta osaltaan kuntalaisten hyvinvointia. Laadukas perusopetus ja varhaiskasvatus sekä nuoriso- liikunta- ja kulttuuripalvelut luovat perustan. Lisäksi kunta tarjoaa mahdollisuuksia aktiiviseen ja hyvinvoivaan elämään turvallisessa ja viihtyisässä elinympäristössä.

Hyvinvointipalvelut otsikko

Hyvinvointipalvelut

Sisältöjulkaisija

Riitta Lappalainen

Hyvinvointijohtaja
 040 834 7185
riitta.lappalainen@liperi.fi
Keskustie 3, 83100 Liperi

Maija Niemeläinen

Hallintosihteeri
 050 407 9575
maija.niemelainen@liperi.fi
Keskustie 3, 83100 Liperi

Opetus otsikko

Opetus

Opetus Liperi otsikko

Liperin koulu

Sisältöjulkaisija

Antti Ikonen

rehtori
 050 549 0071
antti.ikonen@edu.liperi.fi
Koulutie 2, 83100 Liperi

Sanna Rissanen

Erityisluokanopettaja/apulaisjohtaja
 040 568 4083
sanna.rissanen@edu.liperi.fi
Kouulutie 2, 83100 Liperi

Eeva Karttunen

Koulusihteeri
 040 630 5919
eeva.karttunen@edu.liperi.fi
Koulutie 2, 83100 Liperi

Opetus Ylämylly otsikko

Ylämyllyn koulu

Sisältöjulkaisija

Riitta Hyttinen

Rehtori
 050 342 8018
riitta.hyttinen@edu.liperi.fi
Patteristontie 12 e, 80400 Ylämylly

Pirjo Pasanen

Apulaisrehtori
 0400 318 008
pirjo.pasanen@edu.liperi.fi
Koulutie 2, 83100 Liperi

Kai Koponen

Luokanopettaja/apulaisjohtaja
 040 672 2282
kai.koponen@edu.liperi.fi
Patteristontie 12 a, 80400 Ylämylly

Tiina Hiltunen

Koulusihteeri
 040 630 5944
tiina.hiltunen@edu.liperi.fi
Patteristontie 12 e, 80400 Ylämylly

Opetus Viinijärvi otsikko

Viinijärven koulu

Sisältöjulkaisija

Katja Ruotsalainen

Koulunjohtaja
 040 555 4876
katja.ruotsalainen@edu.liperi.fi
Kirkkotie 4, 83400 Viinijärvi

Maija Kuronen

Koulusihteeri
 0400 350 224
maija.kuronen@edu.liperi.fi
Kirkkotie 4, 83400 Viinijärvi

Opetus Salokylä otsikko

Salokylän koulu

Sisältöjulkaisija

Maija Kuronen

Koulusihteeri
 0400 350 224
maija.kuronen@edu.liperi.fi
Kirkkotie 4, 83400 Viinijärvi

Opetus Mattisenlahti otsikko

Mattisenlahden koulu

Sisältöjulkaisija

Susanna Federley

Mattisenlahden koulunjohtaja
 0400 130 076
susanna.federley@edu.liperi.fi
Mattisenlahden koulutie 7, 80400 Ylämylly

Maija Kuronen

Koulusihteeri
 0400 350 224
maija.kuronen@edu.liperi.fi
Kirkkotie 4, 83400 Viinijärvi

Varhaiskasvatus otsikko

Varhaiskasvatus

Sisältöjulkaisija

Sirkka Helisten

Varhaiskasvatuksen johtaja
 040 766 0940
sirkka.helisten@liperi.fi
Keskustie 3, 83100 Liperi

Aune Räsänen

Palvelusuunnittelija
 0400 428 397
aune.rasanen@liperi.fi
Keskustie 3, 83100 Liperi

Hanna Ruotsalainen

Palvelusuunnittelija
 0400 428 397
hanna.ruotsalainen@liperi.fi
Keskustie 3, 83100 Liperi

Sirpa Kivivuori

Toimistosihteeri
 040 674 2820
sirpa.kivivuori@liperi.fi
Keskustie 3, 83100 Liperi

Mari Naumanen

Varhaiskasvatuksen vastaava
 0400 152 880
mari.naumanen@edu.liperi.fi
Keskustie 3, 83100 Liperi

Sari Miinalainen

Varhaiskasvatuksen vastaava
 040 714 0899
sari.miinalainen@edu.liperi.fi
Keskustie 3, 83100 Liperi

Annina Hirvonen

Varhaiskasvatuksen vastaava
 040 740 1878
annina.hirvonen@edu.liperi.fi
Keskustie 3, 83100 Liperi

Sanna Partanen

Varhaiskasvatuksen vastaava
 040 766 0950
sanna.partanen@edu.liperi.fi
Keskustie 3, 83100 Liperi

Sirpa Kinnunen

Varhaiskasvatuksen vastaava
 050 341 5029
sirpa.kinnunen@edu.liperi.fi
Keskustie 3, 83100 Liperi

Vapaa-aikapalvelut otsikko

Vapaa-aikapalvelut 

Sisältöjulkaisija

Anu Koistinen

Vapaa-aikapäällikkö
 0400 678 799
anu.koistinen@edu.liperi.fi
Keskustie 3, 83100 Liperi

Riitta Linkola

Vapaa-aikaohjaaja
 0400 585 539
riitta.linkola@edu.liperi.fi
Koivutie 4, 83100 Liperi

Kaisu Hankilanoja

terveysliikunnanohjaaja
 040 582 6726
katriina.hankilanoja@edu.liperi.fi
Koivutie 4, 83100 Liperi

Petri Raatikainen

Vapaa-aikaohjaaja
 040 821 8307
petri.raatikainen@edu.liperi.fi
Viljatie 1, 80400 Ylämylly

Miia Nivala

Vapaa-aikaohjaaja
 040 670 6521
miia.nivala@edu.liperi.fi
Koivutie 4, 83100 Liperi

Mikael McKeough

Vapaa-aikaohjaaja
 040 674 1748
mikael.mckeough@edu.liperi.fi
Kirkkotie 5, 83400 Viinijärvi

Pauliina Sormunen

Etsivä nuorisotyöntekijä
 040 673 5106
pauliina.sormunen@edu.liperi.fi
Viljatie 1, 80400 Ylämylly

Uutisen lisäys (ylläpito)

ProAgria Itä-Suomelle toimitilat Liperin Ylämyllylle

25.09.2020 ProAgria Itä-Suomelle toimitilat Liperin Ylämyllylle Liperin...

Maankäyttöpäällikön viran hakuaikaa jatkettu

24.09.2020 Maankäyttöpäällikön viran hakuaikaa jatkettu Hakuaikaa on jatkettu 13.10.2020...

Palvelusuunnittelija Aune Räsänen eläkkeelle

23.09.2020 Palvelusuunnittelija Aune Räsänen eläkkeelle Varhaiskasvatuksen...

Virpi Eronen palaa Liperin kuntaan apulaisrehtoriksi

18.09.2020 Virpi Eronen palaa Liperin kuntaan apulaisrehtoriksi Liperin kunnan...

Liperin kunnanjohtaja Hannele Mikkanen jää virkavapaalle

15.09.2020 Liperin kunnanjohtaja Hannele Mikkanen jää virkavapaalle Virkavapauden kesto...

Kuntalaiskyselyn tuloksia kuullaan Kuntamarkkinoilla 10. syyskuuta

04.09.2020 Kuntalaiskyselyn tuloksia kuullaan Kuntamarkkinoilla 10. syyskuuta ...

Koronavilkku on nyt julkaistu – lataa sovellus puhelimeesi!

01.09.2020 Koronavilkku on nyt julkaistu – lataa sovellus puhelimeesi! Terveyden- ja...

Maankäyttöpäällikön virka haettavana

27.08.2020 Maankäyttöpäällikön virka haettavana Haemme Liperin kunnan avainvirkaan...

Mika Hyttinen palasi Liperin kunnan ja Lipertekin palvelukseen

18.08.2020 Mika Hyttinen palasi Liperin kunnan ja Lipertekin palvelukseen ...

YTYÄ! -hankkeeseen haetaan koordinaattoria

14.08.2020 YTYÄ! -hankkeeseen haetaan koordinaattoria Hankekoordinaattori vastaa...

Liperin kunnan toimipisteet avoinna jälleen 3. elokuuta alkaen

30.07.2020 Liperin kunnan toimipisteet avoinna jälleen 3. elokuuta alkaen Kunnanvirasto,...

Liperin kunta kehittää vanhoja ja opastaa uusia luontoliikuntareittejä

10.06.2020 Liperin kunta kehittää vanhoja ja opastaa uusia luontoliikuntareittejä ...

Liprakan kulkukorttien voimassaoloaikaa jatketaan

04.06.2020 Liprakan kulkukorttien voimassaoloaikaa jatketaan 16. maaliskuuta...

Korkein hallinto-oikeus on antanut päätöksen osastosihteerin irtisanomista koskevassa asiassa

28.05.2020 Korkein hallinto-oikeus on antanut päätöksen osastosihteerin irtisanomista koskevassa asiassa ...

Pohjois-Karjalan maakuntakaavan 2040, 1. Vaiheen vireilletulo ja osallistumis- ja arviointisuunnitelman luonnos

26.05.2020 Pohjois-Karjalan maakuntakaavan 2040, 1. Vaiheen vireilletulo ja osallistumis- ja...

Opetusjärjestelyjen muutokset Liperin koulussa lukuvuodelle 2020–21

22.05.2020 Opetusjärjestelyjen muutokset Liperin koulussa lukuvuodelle 2020–21 ...

Rakennuslupahakemusten käsittelyaika kesällä 2020

20.05.2020 Rakennuslupahakemusten käsittelyaika kesällä 2020 ...

Virallinen kaksivuotinen esiopetuskokeilu syksylle 2021

19.05.2020 Virallinen kaksivuotinen esiopetuskokeilu syksylle 2021 Liperissä...

Tiedote opettajien virkavalinnoista 1.8.2020 alkaen

13.05.2020 Tiedote opettajien virkavalinnoista 1.8.2020 alkaen Valinnat Liperin...

Varhaiskasvatuksen vuositulotarkastuksen tiedote

13.05.2020 Varhaiskasvatuksen vuositulotarkastuksen tiedote Palauta...

SOME painikkeet

Sivu arviointi ja palaute