Kyläyhdistykset pääkuva

Navigation Menu

Навигационная цепочка

Kylätoimikunnat sisältö

Kyläyhdistykset ja kylätoimikunnat

Ahonkylä

Puheenjohtaja Anne-Maria Kankaisto
p. 044 290 1901
amkankaisto@gmail.com

Sihteeri Kaisa Rummukainen
p. 040 504 8968
kaisa.rummu@hotmail.com

Rahastonhoitaja Marja-Liisa Kouvalainen
p. 0400 632 294
marja.kouvalainen@outlook.com

EKO-alue

Puheenjohtaja Jani Sippola
Ekotie 24, 80400 Ylämylly
p. 050 375 2099

Sihteeri Riitta Räsänen

Rahastonhoitaja Janne Ratilainen
Uusiokuja 1, 80400 Ylämylly
p. 040 556 1976

Jyrin kyläyhdistys ry

Puheenjohtaja Antti Multala
Patteristontie 25 A 80400 Ylämylly
p. 050 524 3537
antti.multala@pp.inet.fi

Varapuheenjohtaja/tiedottaja Päivi Lavikainen
Tykkiura 1, 80400 Ylämylly
p. 050 537 8335

Sihteeri Merja Flink
Patteristontie 27, 80400 Ylämylly
p. 013 284 420
puh. 050 585 8742

Kaarnalampi

Puheenjohtaja Vesa Miinalainen
Kessopääntie 7, 83400 Viinijärvi
p. 013 647 154

Sihteeri Eila Mölkänen
Ristonkankaantie 54, 83340 Kaarnalampi
p. 013 641 422

Kaatamon seudun kyläyhdistys ry

www.kaatamo.fi

Kaatamon seudun sivut Facebook

Pj. Olli Ikonen
p. 040 511 3804
olli-pekka.ikonen@kaatamo.fi

Sihteeri Sinikka Nykänen
Kaatamontie 31, 83330 Kaatamo
sinikka.nykanen@kaatamo.fi
p. 045 278 4182

Komperon kyläyhdistys ry

www.kompero.com

Komperon kylä Facebook
komperon.kyla@gmail.com

Puheenjohtaja Erkki Korhonen
p. 040 533 9055

Sihteeri/rahastonhoitaja Sari Kettunen
p. 040 704 0171

Käsämän Ry

www.kasama.fi

Käsämän kyläyhdistys Facebook
hallitus@kasama.fi

Puheenjohtaja Olavi Alastalo
p. 040 037 4583

Sihteeri Heli Hiltunen
heli.hiltunen@kasama.fi

Leppälahden kyläyhdistys ry

Leppälahden kylän Facebook

Puheenjohtaja Raija Albert
p. 045 134 6888

info@lammu.fi

Sihteeri Minna Rahkola-Sorsa
Heinävedentie 229, 83100 Liperi
p. 040 7016644
minna.rahkolasorsa@gmail.com

Liperinsalon kyläyhdistys ry

Liperinsalon kyläyhdistyksen sivut
Liperinsalon kyläyhdistyksen Facebook

Puheenjohtaja Riitta Outinen
Niinikkosaarentie 21 A, 83100 Liperi 
p. 040 748 0955
riitta.outinen@gmail.com

Varapuheenjohtaja Kaija Ihalainen
Niinikkosaarentie 79, 83100 Liperi
p. 0400 216 761
kaija.ihalainen@suomi24.fi

Sihteeri Mira Karjalainen
Salonnenäntie 13, 83100 Liperi
p. 040 744 1555
karjalainenmira@gmail.com

Mattisenlahti-Puromäki kylätoimikunta

www.mattisenlahti-puromaki.fi

Mattisenlahti-Puromäki kyläyhdistys Facebook

Puheenjohtaja Reino Leppänen

Mattisenlahdentie 102 F, 83140 Puromäki
puh. 040 556 3630

Siht. Matti Partanen
p. 050 433 1583
kylayhdistys@mattisenlahti-puromaki.fi

Pro Liperi kirkonkylän kyläyhdistys

Pro Liperi Facebookissa 

Puheenjohtaja Roger Nyqvist
p. 040 543 3488
roger.nyqvist@elisanet.fi

Puoliväli

Puheenjohtaja Martti Kupiainen
Maikinmutka 11, 80400 Ylämylly
p. 013 852 311/koti
p. 0400 749 849

Sihteeri Sirpa Sorsa
Pihlajatie 8, 80400 Ylämylly

Roukalahden kyläyhdistys ry

www.roukalahti.fi

postmaster@roukalahti.fi

Puheenjohtaja Martti Karvinen
Roukalahdentie 33, 83150 Roukalahti
p. 040 739 1454

Salokylän kyläyhdistys ry

www.salokyla.net
salokylankylayhdistys@gmail.com

Puheenjohtaja Ritva Varis
Taka-aho 8 B 2, 83130 Salokylä
p. 040 596 2838

Sihteeri Susanna Nevalainen
p. 040 017 2326

Tutju-Roukalahti-Saariston kyläyhdistys

Tutju-Roukalahti-Saariston Kyläyhdistys Facebookissa

Puheenjohtaja Linda Ikonen
p. 050 538 7839

lindaikonen97@gmail.com

Vaivio-Härkinvaara kyläyhdistys ry

vaivio.nettisivu.org
Vaivio-Härkinvaara kyläyhdistys Facebook

Puheenjohtaja Sami Tuupanen
Vaiviontie 43, 83450 Vaivio
p. 050 540 1727 (mieluiten tekstiviestinä)
sami.tuupanen@gmail.com

Sihteeri Milla Holm
milla.holm@gmail.com

Kotaisäntä, varainhoitaja Päivi Rönkkö
p. 050 365 6288
tuulikki.paivi@hotmail.com

Viinijärven kyläyhdistys ry

Viinijärven kyläyhdistys Facebook

Puheenjohtaja Karita Jetsonen
p. 050 490 7946
viinijarvenkyla@gmail.com

SOME painikkeet

Sivu arviointi ja palaute