hallinto hyvinvointipalvelut pääkuva

Navigaatiovalikko

Hyvinvointipalvelut sisältö

Hyvinvointipalvelut

Hyvinvointipalvelut vastaavat perusopetuksesta, esiopetuksesta, varhaiskasvatuksesta ja vapaa-ajan palveluista.

Hyvinvointipalvelut edistävät omalta osaltaan kuntalaisten hyvinvointia. Laadukas perusopetus ja varhaiskasvatus sekä nuoriso- liikunta- ja kulttuuripalvelut luovat perustan. Lisäksi kunta tarjoaa mahdollisuuksia aktiiviseen ja hyvinvoivaan elämään turvallisessa ja viihtyisässä elinympäristössä.

Opetus otsikko

Opetus

Sisältöjulkaisija

Riitta Lappalainen

Hyvinvointikoordinaattori-rehtori
040 834 7185
riitta.a.lappalainen@edu.liperi.fi
Kirkkotie 4, 83400 Viinijärvi

Anna-Maija Mustonen

Toimistosihteeri
040 670 4392
anna-maija.mustonen@liperi.fi
Varolantie 3, 83100 Liperi

Tiina Hiltunen

Palvelusuunnittelija
050 407 9575
tiina.hiltunen@edu.liperi.fi
Varolantie 3, 83100 Liperi

Varhaiskasvatus otsikko

Varhaiskasvatus

Sisältöjulkaisija

Sirkka Helisten

Hyvinvointivastaava-varhaiskasvatuksen johtaja
040 766 0940
sirkka.helisten@liperi.fi
Varolantie 3, 83100 Liperi

Sirpa Kivivuori

Toimistosihteeri
040 674 2820
sirpa.kivivuori@liperi.fi
Varolantie 3, 83100 Liperi

Mari Naumanen

Varhaiskasvatuksen vastaava
0400 152 880
mari.naumanen@edu.liperi.fi
Viljatie 1, 80400 Ylämylly

Sari Miinalainen

Varhaiskasvatuksen vastaava
040 714 0899
sari.miinalainen@edu.liperi.fi
Viljatie 1, 80400 Ylämylly

Annina Hirvonen

Varhaiskasvatuksen vastaava
040 740 1878
annina.hirvonen@edu.liperi.fi
Viljatie 1, 80400 Ylämylly

Else Päivinen

Varhaiskasvatuksen vastaava
050 341 5029
else.paivinen@edu.liperi.fi
Viljatie 1, 80400 Ylämylly

Aune Räsänen

Palvelusuunnittelija
0400 428 397
aune.rasanen@liperi.fi
Varolantie 3, 83100 Liperi

Pasi Suvanto

vastaava lastentarhanopettaja
046 922 7119
pasi.suvanto@edu.liperi.fi
Koulukuja 1, 83100 Liperi

Vapaa- aikapalvelut otsikko

Vapaa- aikapalvelut 

Sisältöjulkaisija

Raimo Piiroinen

Vapaa-aikasihteeri
0400 678 799
raimo.piiroinen@liperi.fi
Koivutie 4, 83100 Liperi

Riitta Linkola

Vapaa-aikaohjaaja
0400 585 539
riitta.linkola@edu.liperi.fi
Koivutie 4, 83100 Liperi

Hennariikka Virtanen

Erityis- ja terveysliikunnanohjaaja
040 582 6726
hennariikka.virtanen@edu.liperi.fi
Koulukuja 3, 83100 Liperi

Petri Raatikainen

Vapaa-aikaohjaaja
040 821 8307
petri.raatikainen@edu.liperi.fi
Viljatie 1, 80400 Ylämylly

Miia Nivala

Vapaa-aikaohjaaja
040 670 6521
miia.nivala@edu.liperi.fi
Koivutie 4, 83100 Liperi

Mikael McKeough

Vapaa-aikaohjaaja
040 674 1748
mikael.mckeough@edu.liperi.fi
Kirkkotie 5, 83400 Viinijärvi

Pauliina Sormunen

Etsivä nuorisotyöohjaaja
040 673 5106
pauliina.sormunen@edu.liperi.fi
Viljatie 1, 80400 Ylämylly

Uutisen lisäys (ylläpito)

Liperin kunnan laskujen tilinumero muuttuu

17.06.2019 Liperin kunnan laskujen tilinumero muuttuu Liperin kunnan laskuilla on...

Kouluhankkeet etenevät valtuustoon

11.06.2019 Kouluhankkeet etenevät valtuustoon Kunnanvaltuuston 17.6. kokouksen...

Yrityspalveluseteli käyttöön Liperissä

06.06.2019 Yrityspalveluseteli käyttöön Liperissä Yrityspalveluseteli on Liperin kunnan...

Hyvinvointilautakunnan toukokuun kokouksessa nuorten asiaa

03.05.2019 Hyvinvointilautakunnan toukokuun kokouksessa nuorten asiaa ...

Hyvinvointilautakunnan esityslistalla uudet työtehtävät

08.04.2019 Hyvinvointilautakunnan esityslistalla uudet työtehtävät ...

Hyvinvointilautakunta valitsi uuden rehtorin Liperiin

21.03.2019 Hyvinvointilautakunta valitsi uuden rehtorin Liperiin Liperin yhtenäisen...

Liperin kunnan vuoden 2018 tilinpäätös

19.03.2019 Liperin kunnan vuoden 2018 tilinpäätös Liperin kunnan tilinpäätös oli...

Hyvinvointilautakunnan esityslistalla kielenopetuksen järjestely ja rehtorivalinta

15.03.2019 Hyvinvointilautakunnan esityslistalla kielenopetuksen järjestely ja rehtorivalinta ...

Kunnanhallituksen esityslistalla liittyminen Pyöräilykuntien verkostoon

13.03.2019 Kunnanhallituksen esityslistalla liittyminen Pyöräilykuntien verkostoon ...

Kunnanhallituksen esityslistalla Liperin koulun peruskorjauksen ja uudisrakennuksen luonnokset

04.03.2019 Kunnanhallituksen esityslistalla Liperin koulun peruskorjauksen ja uudisrakennuksen luonnokset ...

Liperin kunta varautuu ensi vuonna alijäämään

04.12.2018 Liperin kunta varautuu ensi vuonna alijäämään Liperin kunta ennakoi vuoden...

Liperin kunta osallistui kansalliseen TAISTO18-harjoitukseen

16.11.2018 Kansallisessa TAISTO18-harjoituksessa testattiin kunnan valmiuksia kyberhyökkäyksen varalta ...

SOME painikkeet

Sivu arviointi ja palaute