Erityisopettajat ja hyvinvointipedagogi pääkuva

Navigaatiovalikko

Erityisopettajat ja hyvinvointipedagogi sisältö

Erityisopettajat ja hyvinvointipedagogit

Erityisopettajat ja hyvinvointipedagogit tukevat lapsen kehitystä ja oppimista.

Erityisopettajat ja hyvinvointipedagogit työskentelevät päiväkodin henkilökunnan ja perhepäivähoitajien työparina lasten kanssa. Heidän tehtävänään on auttaa jokaista lasta osallistumaan ryhmän toimintaan, muokata toimintaympäristöä, edistää vuorovaikutusta ja yhteistyötä vanhempien kanssa.

Erityisopettajat ja hyvinvointipedagogit tapaavat vanhempia ja tarvittaessa osallistuvat lasten vasukeskusteluihin.

Hyvinvointipedagogit toimivat ryhmissä, joissa lapsilla on havaittu tunne-elämään, sosiaalisiin taitoihin tai liikuntaan liittyvää harjoittelun tarvetta. He suunnittelevat yhdessä vanhempien kanssa, miten kotona ja varhaiskasvatuksessa voidaan parhaiten edistää ja tukea lapsen kokonaisvaltaista hyvinvointia.

Varhaiskasvatuksen tukitiimi

Liperin varhaiskasvatuksen tukitiimi on mukana kasvattamisen matkalla. Tukitiimin jäsenet auttavat lasta, perhettä ja varhaiskasvatuksen henkilökuntaa löytämään yhdessä parhaan ratkaisun arjen haasteisiin. Löydät tukitiimin jäsenten yhteystiedot alta.

Ertyisopettajat ja kasvatusohjaaja katso myös nämä

Yhteystiedot

Heini Lukkarinen

tukipalvelujen koordinaattori
 050 328 1141
heini.lukkarinen@edu.liperi.fi
Keskustie 3, 83100 Liperi

Henkilökuva.

Ada Pöyhönen

varhaiskasvatuksen hyvinvointipedagogi
 050 566 9328
ada.poyhonen@edu.liperi.fi
Keskustie 3, 83100 Liperi

Henkilökuva

Reetta Hynynen

Hyvinvointipedagogi
 050 596 6999
reetta.hynynen@edu.liperi.fi
Keskustie 3, 83100 Liperi

Laura Ortju

hyvivointipedagogi
 050 436 9291
laura.ortju@edu.liperi.fi
Keskustie 3, 83100 Liperi

Hannele Solaranta

Varhaiskasvatuksen erityisopettaja
 050 525 2309
hannele.solaranta@edu.liperi.fi
Viljatie 1, 80400 Ylämylly

Henkilökuva

Elina Lehkonen

Varhaiskasvatuksen erityisopettaja
 050 407 1466
elina.lehkonen@edu.liperi.fi
Keskustie 3, 83100 Liperi

Henkilökuva

Laura Kähkönen

Varhaiskasvatuksen erityisopettaja
 040 714 0885
laura.kahkonen@edu.liperi.fi
Keskustie 3, 83100 Liperi

Henkilökuva

Jeena Karttunen

taidekasvattaja
 050 313 4029
jeena.karttunen@edu.liperi.fi
Keskustie 3, 83100 Liperi

Henkilökuva

Satu Korhonen

digiohjaaja
 050 473 4799
satu.korhonen@edu.liperi.fi
Keskustie 3, 83100 Liperi

Henkilökuva

Joona Pihlman

digipedagogi
 050 598 8895
joona.pihlman@edu.liperi.fi
Keskustie 3, 83100 Liperi

SOME painikkeet

 

Sivu arviointi ja palaute