hallinto elinymparistopalvelut pääkuva

Navigation Menu

Elinympäristöpalvelut sisältö

Elinympäristöpalvelut

Elinympäristöpalvelut hoitavat ympäristöön ja rakentamiseen liittyviä palveluita.

Elinympäristöpalvelut vastaa kunnan maankäyttösuunnittelusta, yhdyskuntarakentamisen edellytyksistä ja toteuttamisesta, asuntotoimesta, rakentamisen ohjaamisesta ja valvonnasta sekä ympäristösuojelusta. Lisäksi elinympäristöpalvelut vastaa ruokapalvelujen järjestämisestä, kunnan kiinteistöjen ja liikuntapaikkojen ylläpidosta, siivouksesta, laitoshuoltopalveluista sekä vesi- ja viemärilaitoksen palveluista. 

Elinympäristöpalvelut hallinto otsikko

Hallinto

Innehållspresentatör

Tommi Hirvonen

Tekninen johtaja
0400 263 001
tommi.hirvonen@liperi.fi
Varolantie 3, 83100 Liperi

Päivi Pitkänen

Hallintosihteeri
040 706 4145
paivi.pitkanen@liperi.fi
Varolantie 3, 83100 Liperi

Elinympäristöpalvelut Maankäyttö ja kaavoitus otsikko

Maankäyttö ja kaavoitus

Innehållspresentatör

Tarja Pirinen

Maankäyttöpäällikkö
0400 125 152
tarja.pirinen@liperi.fi
Varolantie 3, 83100 Liperi

Marja-Liisa Piironen

Maankäyttösihteeri
040 630 0944
marja-liisa.piironen@liperi.fi
Varolantie 3, 83100 Liperi

Kari Hirvonen

Kartoittaja
0400 170 902
kari.hirvonen@liperi.fi
Varolantie 3, 83100 Liperi

Elinympäristöpalvelut vesihuoltolaitos otsikko

Vesihuoltolaitos

Innehållspresentatör

Kari Riikonen

Yhdyskuntainsinööri
0400 279 991
kari.riikonen@liperi.fi
Varolantie 3, 83100 Liperi

Sirpa Nissinen

Toimistosihteeri
040 630 0695
sirpa.nissinen@liperi.fi
Varolantie 3, 83100 Liperi

Elinympäristöpalvelut rakennusvalvonta ja ympäristönsuojelu otsikko

Rakennusvalvonta ja ympäristönsuojelu

Innehållspresentatör

Jouni Martikainen

Rakennustarkastaja
040 747 2200
jouni.martikainen@liperi.fi
Varolantie 3, 83100 Liperi

Hannu Kortelainen

Toimistosihteeri
040 630 0182
hannu.kortelainen@liperi.fi
Varolantie 3, 83100 Liperi

Kari Hirvonen

Kartoittaja
0400 170 902
kari.hirvonen@liperi.fi
Varolantie 3, 83100 Liperi

Sari Kettunen

Valvontainsinööri
0400 428 653
sari.kettunen@liperi.fi
Varolantie 3, 83100 Liperi

Elinympäristöpalvelut kunnan kiinteistöjenhoito ja siivouspalvelut otsikko

Kunnan kiinteistöjenhoito ja siivouspalvelut

Innehållspresentatör

Kari Tanskanen

Isännöitsijä/ Liperin Aluelämpö Oy Toimitusjohtaja
040 661 3634
kari.tanskanen@liperi.fi
Varolantie 3, 83100 Liperi

Teppo Ikonen

Kiinteistörakennusmestari
0400 574 896
teppo.ikonen@liperi.fi
Varolantie 3, 83100 Liperi

Päivi Davidsson

Siivoustyönjohtaja
0400 573 492
paivi.davidsson@liperi.fi
Varolantie 3, 83100 Liperi

Elinympäristöpalvelut ruokapalvelut otsikko

Ruokapalvelut

Innehållspresentatör

Maarit Määttä

Ruokapalvelupäällikkö
040 563 8138
maarit.maatta@liperi.fi
Varolantie 3, 83100 Liperi

SOME painikkeet

Sivu arviointi ja palaute