Hallinto keskuhallintopalvelut pääkuva

Navigaatiovalikko

Keskushallintopalvelut sisältö

Keskushallintopalvelut

Keskushallintopalvelut vastaa kunnan hallinnosta, taloudesta ja työllisyyspalveluista.

Liperin kunnan keskushallintopalvelut hoitavat kunnan hallintoa, viestintää, taloutta, palkanlaskentaa sekä henkilöstö- ja työllisyyspalveluita.

Lisäksi keskushallintopalvelut vastaa maaseutupalveluiden järjestämisestä. Kunnan palvelupisteistä saa myös Kelan, TE-toimiston ja Ohjaamon palveluita.

Hallintopalvelut otsikko

Hallintopalvelut

Sisältöjulkaisija

Terttu Sarkkinen

Hallintopäällikkö
040 761 1055
terttu.sarkkinen@liperi.fi
Varolantie 3, 83100 Liperi

Jaana Parkkinen

Viestinnän suunnittelija
050 356 6376
jaana.parkkinen@liperi.fi
Varolantie 3, 83100 Liperi

Annika Lius

Viestintäsihteeri
040 095 7619
annika.lius@liperi.fi
Varolantie 3, 83100 Liperi

Sini Rantaeskola

Tiedonhallintasuunnittelija
040 674 7642
sini.rantaeskola@liperi.fi
Varolantie 3, 83100 Liperi

Virva Surakka

Toimistosihteeri
040 630 0763
virva.surakka@liperi.fi
Varolantie 3, 83100 Liperi

Arja Puoskari

Toimistosihteeri
040 652 7707
arja.puoskari@liperi.fi
Varolantie 3, 83100 Liperi

Virve Kyllönen

Viestinnän suunnittelija, poissa 31.3.2020 saakka
virve.kyllonen@liperi.fi

Talouspalvelut otsikko

Talouspalvelut

Sisältöjulkaisija

Pellervo Hämäläinen

Talousjohtaja
050 464 6663
pellervo.hamalainen@liperi.fi
Varolantie 3, 83100 Liperi

Riitta Kinnunen

Pääkirjanpitäjä
040 630 0846
riitta.kinnunen@liperi.fi
Keskustie 3, 83100 Liperi

Seija Lipponen

Laskentasihteeri
040 630 0857
seija.lipponen@liperi.fi
Keskustie 3, 83100 Liperi

Sari Piipponen

Laskentasihteeri
040 630 0445
sari.piipponen@liperi.fi
Keskustie 3, 83100 Liperi

Palkat otsikko

Palkat

Sisältöjulkaisija

Irja Mononen

Palkkasihteeri
040 630 1170
irja.mononen@liperi.fi
Keskustie 3, 83100 Liperi

Sari Tuukkanen

Palkkasihteeri
040 630 0596
sari.tuukkanen@liperi.fi
Keskustie 3, 83100 Liperi

Henkilöstö- ja työllisyyspalvelut otsikko

Henkilöstö- ja työllisyyspalvelut 

Sisältöjulkaisija

Mari Pitkänen

Henkilöstöpäällikkö
040 167 6103
mari.pitkanen@liperi.fi
Varolantie 3, 83100 Liperi

Minna Ikonen

Työllisyyskoordinaattori
050 326 1634
minna.ikonen@liperi.fi
Varolantie 3, 83100 Liperi

Auli Kaci-Amer

Työhönvalmentaja
0400 760 219
auli.kaci-amer@liperi.fi
Varolantie 3, 83100 Liperi

Reetta Partanen

Liikunnanohjaaja/työnvalmentaja
050 409 0304
reetta.partanen@liperi.fi

Noora Nevalainen

Työnvalmentaja
0400 373 956
noora.nevalainen@liperi.fi

Heikki Soininen

Toimistosihteeri
0400 373 948
heikki.soininen@liperi.fi
Varolantie 3, 83100 Liperi

Sivu arviointi ja palaute