Kevään 2022 Harrastamisen Suomen mallin maksuttomien, matalan kynnyksen kerhojen ilmoittautuminen alkaa tiistaina 7.12.2021 klo 16:00.
Ilmoittautuminen tapahtuu osoitteessa nuortenliperi.fi.
Kerhot tulevat nettisivuille näkyviin ilmoittautumisen alkaessa.
Ilmoittautumisen yhteydessä Nuorten Liperi -sivulle luodaan lapsen nimellä oma tili, jonka kautta pystyy ilmoittautumaan tulevaisuudessa myös muihin kunnan ja eri järjestöjen nettisivuille ilmoitettuihin ryhmiin ja kerhoihin.
Keväällä 2022 alkavat kerhot koulukohtaisesti:
MATTISENLAHDEN KOULU
Parkour/liikuntakerho:
- 1.–3.-luokkalaiset tiistaisin klo 14.00–15.00
- 4.–6.-luokkalaiset torstaisin klo 14.00–15.00
SALOKYLÄN KOULU
Parkour/liikuntakerho: 1.–3.-luokkalaiset tiistaisin klo 15.00–16.00
Liikuntakerho: 4.–6.-luokkalaiset keskiviikkoisin klo 15.00–16.00
Toimitaan, pelataan ja tutkitaan -kerho: 1.–2.-luokkalaiset maanantaisin klo 13.30–14.30
VIINIJÄRVEN KOULU
Monipuolinen liikuntakerho:
- 1.–3.-luokkalaiset keskiviikkoisin klo 13.15–14.10
- 4.–6.-luokkalaiset keskiviikkoisin klo 14.10–14.55
Kokkikerho: 1.–3.-luokkalaiset keskiviikkoisin klo 13.15–14.45
Kädentaitajat -kerho:
- 1.–3.-luokkalaiset keskiviikkoisin klo 13.15–14.10
- 4.–6.-luokkalaiset keskiviikkoisin klo 14.10–14.55
Bändikerho: 4–6 luokkalaiset keskiviikkoisin klo 14.10–14.55
LIPERIN KOULU
Parkour/liikuntakerho:
- 1.–3.-luokkalaiset maanantaisin klo 14.00–15.00
- 4.–6.-luokkalaiset maanantaisin klo 15.00–16.00
Sählykerho:
- 1.–2.-luokkalaiset keskiviikkoisin klo 14.00–15.00
- 3.–6.-luokkalaiset torstaisin klo 14.00–15.00
YLÄMYLLYN ALAKOULU
Kokkikerho:
- 1.–3.-luokkalaiset maanantaisin klo 12.30–14.30
- 4.–6.-luokkalaiset maanantaisin klo 14.30–16.30
Parkour/liikuntakerho:
- 1.–2.-luokkalaiset maanantaisin klo 12.30–13.30
- 3.–4.-luokkalaiset maanantaisin klo 13.30–14.30
- 5.–6.-luokkalaiset maanantaisin klo 14.30–15.30
Kuvataidekerho:
- 1.–2.-luokkalaiset keskiviikkoisin klo 12.30–13.30
- 3.–4.-luokkalaiset keskiviikkoisin klo 13.30–14.30
Shakki-/pingiskerho: 5.–6.-luokkalaiset torstaisin klo 14.30–15.30
Lapsikuoro Lehmus: 1.–2.-luokkalaiset torstaisin klo 13.15–14.15
Ohjelmointikerho (Yläkoulun tiloissa): 5.–9.-luokkalaiset keskiviikkoisin klo 14.30–15.30
Monipuolinen liikuntakerho:
- 1.–2.-luokkalaiset tiistaisin klo 12.30–13.30
- 3.–4.-luokkalaiset torstaisin klo 14.30–15.30
Liikuntakerho (Yläkoulun tiloissa): 5.–7.-luokkalaiset tiistaisin klo 14.30–16.00
YLÄMYLLYN YLÄKOULU
Kuntosalikerho: 7.–9.-luokkalaiset keskiviikkoisin klo 14.30–16.00
Liikuntakerho:
- 5.–7.-luokkalaiset tiistaisin klo 14.30–16.00
- 8.–9.-luokkalaiset maanantaisin klo 14.15–15.15
Ohjelmointikerho: 5.–9.-luokkalaiset keskiviikkoisin klo 14.30–15.30
Bändikerho: 7.–9.-luokkalaiset torstaisin klo 15.05–16.00
Kuvataidekerho: 7.–9.-luokkalaiset torstai klo 14.20–16.20
Kerhot alkavat viikolla 3 (Lapsikuoro Lehmus viikolla 2).