Kunnanhallitus pääkuva

Navigaatiovalikko

Kunnanhallitus sisältö

Liperin kunnanhallitus

Kunnanhallitus laittaa valtuuston tekemät päätökset täytäntöön.

Kunnanhallitus vastaa Liperin hallinnosta ja taloudesta, henkilöstöasioista sekä sisäisestä valvonnasta.

Kunnanhallitus laittaa valtuuston tekemät päätökset täytäntöön ja valmistelee päätettäväksi tulevat asiat valtuustolle.

Kunnanhallitus edustaa Liperin kuntaa ja käyttää liperiläisten puhevaltaa.

Liperin kunnanhallituksessa on yhdeksän varsinaista jäsentä, joilla jokaisella on henkilökohtainen varajäsen.

Jäsenet ovat valtuutettuja tai varavaltuutettuja. Kunnanhallituksen toimikausi on kaksi vuotta.

Kunnanhallitus kokoontuu pääsääntöisesti kuukauden 1. ja 3. maanantai, tarvittaessa useamminkin.

Puheenjohtajisto

Puheenjohtaja Mira Karjalainen (KESK), p. 040 740 9125, mira.karjalainen@liperi.fi

Varapuheenjohtaja Tero Kuittinen (SDP), p. 050 517 9448, tero.kuittinen@liperi.fi

Liperin kunnanhallituksen jäsenet:

Mikko Kaskiniemi (KESK), p. 044 051 2256, mikko.kaskiniemi@liperi.fi
Päivi Koistinen (SDP), p. 040 528 8051, paivi.koistinen@liperi.fi
Heikki Kontkanen (KESK), p. 044 347 2006, heikki.kontkanen@liperi.fi
Juha Kosonen (KOK), p. 040 734 5908, juha.kosonen@liperi.fi
Juhani Kummunmäki (Sit. Tulevaisuuden tekijät), p. 040 725 8861
Piritta Kärki (Sit. Tulevaisuuden tekijät), p. 040 591 0823, piritta.karki@liperi.fi
Tuula Pakarinen (SDP), p. 050 433 4842, tuula.pakarinen@liperi.fi

Liperin kunnanhallituksen varajäsenet:

1. Veli-Matti Räty (KESK), p. 050 384 0352, veli-matti.raty@pp.inet.fi
2. Esko Karkkonen (SDP), p. 0400 984 152, esko.karkkonen@edu.liperi.fi
3. Helinä Hoppa (KESK), p. 044 339 2453, helina.hoppa@edu.nurmes.fi
4. Marja-Leena Kivivuori (SDP), p. 050 537 2023, marja-leena.kivivuori@liperi.fi
5. Pirkko Hyvärinen (KESK), p. 040 416 7010, hyvarinenpirkko@gmail.com
6. Mauri Tolvanen (KOK), p. 0400 276 470, mauriantero56@gmail.com
7. Oili Vilén (PS), p. 050 490 4573, oilivilen@netti.fi
8. Kari Pitkänen (Sit. Tulevaisuuden tekijät), p. 040 087 0668, karipitka@gmail.com
9. Anne Jetsonen (SDP), p. 0500 885 333, anne.jetsonen@liperi.fi

Uutisen lisäys (ylläpito)

angle-left Koulukeskuksen kuntosalille pääsee vielä viikolla 50

Kuntosalien aukioloajat joulun ja vuodenvaihteen aikaan

Liperin koulukeskuksen kuntosali vuokrataan 1.1.2020 alkaen Liperin kyläsalin yrittäjille, mikä tuo muutoksia salin aukioloaikoihin. Katso tiedotteesta myös muiden kuntosalien joulun ja uuden vuoden poikkeusaukioloajat.

Kuntalaiset pääsevät käyttämään koulukeskuksen kuntosalia joulukuussa vielä viikolla 50, eli 9.–13. joulukuuta. Tiedotamme uusista aukioloajoista ja yleisövuoroista erikseen niiden varmistuttua!

Päätös kuntosalin vuokraamisesta Kyläsalille on nähtävillä kunnanhallituksen 18.11. kokouksen pöytäkirjassa.

Ylimääräisiä, kunnossaolevia kuntosalilaitteita huutokaupataan Kiertonetissä joulukuun aikana.

Muiden Liperin kuntosalien aukioloajat joulukuussa ja vuodenvaihteessa:

  • 5.12.2019 salit menevät kiinni klo 18
  • 6.12.2019 salit kiinni
  • 23.12.2019 salit menevät kiinni klo 18
  • 24.12.-26.12.2019 salit kiinni
  • 31.12.2019 salit menevät kiinni klo 18
  • 1.1.2020 salit kiinni
  • 5.1.2020 salit menevät kiinni klo 18
  • 6.1.2020 salit kiinni

Aukioloajat nähtävissä myös kuntosalien sivulla.

//Uutista päivitetty 19.12.2019 klo 9:13//

Metalliset käsipainot, joiden päälle aseteltu sydämenmuotoinen Liperi-heijastin.

SOME painikkeet

Sivu arviointi ja palaute