Navigaatiovalikko

Kunnanhallitus sisältö

Liperin kunnanhallitus

Kunnanhallitus laittaa valtuuston tekemät päätökset täytäntöön.

Kunnanhallitus vastaa Liperin hallinnosta ja taloudesta, henkilöstöasioista sekä sisäisestä valvonnasta.

Kunnanhallitus laittaa valtuuston tekemät päätökset täytäntöön ja valmistelee päätettäväksi tulevat asiat valtuustolle.

Kunnanhallitus edustaa Liperin kuntaa ja käyttää liperiläisten puhevaltaa.

Liperin kunnanhallituksessa on yhdeksän varsinaista jäsentä, joilla jokaisella on henkilökohtainen varajäsen.

Jäsenet ovat valtuutettuja tai varavaltuutettuja. Kunnanhallituksen toimikausi on kaksi vuotta.

Kunnanhallitus kokoontuu pääsääntöisesti kuukauden 1. ja 3. maanantai, tarvittaessa useamminkin.

 

Puheenjohtaja Mira Karjalainen (KESK), p. 040 740 9125, mira.karjalainen@liperi.fi

Varapuheenjohtaja Tero Kuittinen (SDP), p. 050 517 9448, tero.kuittinen@liperi.fi
 

Liperin kunnanhallituksen jäsenet:

Mikko Kaskiniemi (KESK), p. 044 051 2256, mikko.kaskiniemi@liperi.fi
Päivi Koistinen (SDP), p. 040 528 8051, paivi.koistinen@liperi.fi
Heikki Kontkanen (KESK), p. 044 347 2006, heikki.kontkanen@liperi.fi
Juha Kosonen (KOK), p. 040 734 5908, juha.kosonen@liperi.fi
Juhani Kummunmäki (Sit. Tulevaisuuden tekijät), p. 040 725 8861
Piritta Kärki (Sit. Tulevaisuuden tekijät), p. 040 591 0823, piritta.karki@liperi.fi
Tuula Pakarinen (SDP), p. 050 433 4842, tuula.pakarinen@liperi.fi

Liperin kunnanhallituksen varajäsenet:

Veli-Matti Räty (KESK), p. 050 384 0352, veli-matti.raty@pp.inet.fi
Esko Karkkonen (SDP), p. 0400 984 152, esko.karkkonen@edu.liperi.fi
Helinä Hoppa (KESK), p. 044 339 2453, helina.hoppa@edu.nurmes.fi
Marja-Leena Kivivuori (SDP), p. 050 537 2023, marja-leena.kivivuori@liperi.fi
Pirkko Hyvärinen (KESK), p. 040 416 7010, hyvarinenpirkko@gmail.com
Mauri Tolvanen (KOK), p. 0400 276 470, mauriantero56@gmail.com
Oili Vilén (PS), p. 050 490 4573, oilivilen@netti.fi
Kari Pitkänen (Sit. Tulevaisuuden tekijät), p. 040 087 0668, karipitka@gmail.com
Minna Kosonen (SDP), p. 050 545 6728, minna.kosonen@telemail.fi

Uutisen lisäys (ylläpito)

angle-left Kotijumppaohjeita ja lainattavia välineitä

Kotijumppaohjeita ja lainattavia välineitä

Liperin kunnan vapaa-aikatoimella on nyt lainattavissa jumppavälinepaketteja kotiliikuntaa varten.

Haluatko testata jotain välinettä ennen kuin hankit itselle tai haluaist kokeilla jotain uutta kotijumppaan? Liperin kunnan vapaa-aikatoimella on nyt lainattavissa liikuntavälinepaketteja kotiliikuntaa varten!

Kaikissa paketeissa on jumppakeppi, jonka varressa on liikeideoita, piikkipallo ja kätevä säilytyspussi. Olemme poistaneet vastuskuminauhat jumppavälinepakkauksista. Sinulla on kuitenkin mahdollisuus ostaa jumppakuminauha omaksi hintaan 4 € samalla, kun noudat liikuntavälinepakettia!

Näiden lisäksi:

  • Paketti 1: käsipainot 2 kg
  • Paketti 2: kahvakuula 4 kg
  • Paketti 3: kahvakuula 6 kg
  • Paketti 4: kahvakuula 8 kg

Liikuntavälinepakettien laina-aika on noin yksi viikko. Paketit noudetaan Riitta Linkolalta, yhteystiedot alla. HUOM! Sovi nouto aina ensin etukäteen. Välineet desinfioidaan aina ennen seuraavalle käyttäjälle luovuttamista.

Olemme koostaneet myös kuvallisen kotijumppaohjeen, jonka voit avata ja vaikka tulostaa alla olevasta linkistä.

Mukavia liikuntahetkiä!
 
Uutista päivitetty 29.4.2020 klo 16:00.
Metalliset käsipainot, joiden päällä Liperin sydänheijastin.

Välinepakettien lainaus ja tiedustelut:

SOME painikkeet

Sivu arviointi ja palaute