Palvelupisteet pääkuva

Navigaatiovalikko

Palvelupisteet sisältö

Palvelupisteet

Täältä löydät Joensuun seudun maaseutupalvelujen asiakaspalvelupisteiden yhteystiedot.

Liperin palvelupiste

Avoinna arkisin 8–15
Pertti Iivanainen, puh. 040 748 5310, pertti.iivanainen@liperi.fi
Kaisa Potkonen, puh. 050 345 8729, kaisa.potkonen@liperi.fi
Nina Hiltunen, puh. 040 167 7143, nina.hiltunen@liperi.fi
Käyntiosoite: Tehtaantie 8, 80400 Ylämylly

Juuan palvelupiste

Avoinna arkisin 9–15
Alina Koponen, puh. 040 104 2014, alina.koponen@liperi.fi
Siiri Ovaskainen, puh. 040 104 2015, siiri.ovaskainen@juuka.fi
Käyntiosoite: Poikolantie 1, 83900 Juuka

Outokummun palvelupiste

Avoinna pääsääntöisesti torstaisin, ajanvarauksella
Teuvo Mutanen, puh. 040 104 6107, teuvo.mutanen@liperi.fi
Käyntiosoite: Hovilankatu 2, 83500 Outokumpu

Polvijärven palvelupiste

Avoinna arkisin 9–15
Teuvo Mutanen, puh. 040 104 6107, teuvo.mutanen@liperi.fi
Käyntiosoite: Polvijärventie 12-14, 83700 Polvijärvi

Enon palvelupiste

Avoinna ma–ti 9–15
Antti Ryynänen puh. 050 310 9752, antti.ryynanen@liperi.fi
Käyntiosoite: Kunnantie 2, 81200 Eno

Pyhäselän palvelupiste

Avoinna ti–to 9–15
Nina Hiltunen, puh. 040 167 7143, nina.hiltunen@liperi.fi
Käyntiosoite: Lastaustie 2, 82200 Hammaslahti

Tuupovaaran palvelupiste

Avoinna ke–pe 8–16
Antti Ryynänen, puh. 050 310 9752, antti.ryynanen@liperi.fi
Käyntiosoite: Virastotie 10, 82730 Tuupovaara

Kontiolahden palvelupiste

Avoinna ma ja pe 8–15
Nina Hiltunen, puh. 040 167 7143, nina.hiltunen@liperi.fi
Käyntiosoite: Keskuskatu 8, 81100 Kontiolahti

Ilomantsin palvelupiste

Avoinna ma–ti 8–15
Unto Pirinen, puh. 040 104 3020, unto pirinen@liperi.fi
Käyntiosoite: Soihtulantie 7, 82900 Ilomantsi

Uutisen lisäys (ylläpito)

angle-left Liperin terveyskeskussairaalassa vierailurajoitus

Liperin terveyskeskussairaalassa vierailurajoitus

Vierailuista on ehdottomasti sovittava etukäteen puhelimitse. Vierailijoiden tulee käyttää koko vierailun ajan kasvomaskia.

Liperin terveyskeskussairaalassa on vierailurajoitus koronavirustilanteen vuoksi ja potilasturvallisuuden varmistamiseksi.

Terveyskeskussairaalassa vierailuista on ehdottomasti sovittava etukäteen, puh. 013 330 6211.

Vierailujen suhteen tulee käyttää suurta harkintaa. Vierailijoita saa olla korkeintaan 1 – 2 kerrallaan/potilas.

Vierailijoiden tulee käyttää koko vierailun ajan kasvomaskia. Maski tulee laittaa kasvoille jo ennen yksikköön saapumista. Mikäli vierailijalla ei ole maskia, niin hänelle se annetaan. Kädet tulee pestä huolellisesti heti yksikköön tullessa ja yksiköstä poistuttaessa. Henkilökunta ohjaa vierailijoita.

Vierailurajoitus on 16.10.2020 saakka.

Kertakäyttöisiä kasvomaskeja pöydällä pinossa

SOME painikkeet

 

Sivu arviointi ja palaute