hallinto hyvinvointipalvelut pääkuva

Navigaatiovalikko

Hyvinvointipalvelut sisältö

Hyvinvointipalvelut

Hyvinvointipalvelut vastaavat perusopetuksesta, esiopetuksesta, varhaiskasvatuksesta ja vapaa-ajan palveluista.

Hyvinvointipalvelut edistävät omalta osaltaan kuntalaisten hyvinvointia. Laadukas perusopetus ja varhaiskasvatus sekä nuoriso- liikunta- ja kulttuuripalvelut luovat perustan. Lisäksi kunta tarjoaa mahdollisuuksia aktiiviseen ja hyvinvoivaan elämään turvallisessa ja viihtyisässä elinympäristössä.

Hyvinvointipalvelut otsikko

Hyvinvointipalvelut

Sisältöjulkaisija

Riitta Lappalainen

Hyvinvointijohtaja
 040 834 7185
riitta.lappalainen@liperi.fi
Keskustie 3, 83100 Liperi

Maija Niemeläinen

Hallintosihteeri
 050 407 9575
maija.niemelainen@liperi.fi
Keskustie 3, 83100 Liperi

Minna Lavikainen

Toimistosihteeri
 040 670 4392
Keskustie 3, 83100 Liperi

Opetus otsikko

Opetus

Opetus Liperi otsikko

Liperin koulu

Sisältöjulkaisija

Antti Ikonen

rehtori
 050 549 0071
antti.ikonen@edu.liperi.fi
Koulutie 2, 83100 Liperi

Virpi Eronen

apulaisrehtori
 050 400 3284
virpi.eronen@edu.liperi.fi
Koulutie 2, 83100 Liperi

Eeva Karttunen

Koulusihteeri
 040 630 5919
eeva.karttunen@edu.liperi.fi
Koulutie 2, 83100 Liperi

Opetus Ylämylly otsikko

Ylämyllyn koulu

Sisältöjulkaisija

Riitta Hyttinen

Rehtori
 050 342 8018
riitta.hyttinen@edu.liperi.fi
Patteristontie 12 e, 80400 Ylämylly

Pirjo Pasanen

Apulaisjohtaja
 0400 318 008
pirjo.pasanen@edu.liperi.fi
Patteristontie 12 e, 80400 Ylämylly

Kai Koponen

Luokanopettaja/apulaisjohtaja
 040 672 2282
kai.koponen@edu.liperi.fi
Patteristontie 12 a, 80400 Ylämylly

Tiina Hiltunen

Koulusihteeri
 040 630 5944
tiina.hiltunen@edu.liperi.fi
Patteristontie 12 e, 80400 Ylämylly

Opetus Viinijärvi otsikko

Viinijärven koulu

Sisältöjulkaisija

Katja Ruotsalainen

Koulunjohtaja
 040 555 4876
katja.ruotsalainen@edu.liperi.fi
Kirkkotie 4, 83400 Viinijärvi

Maija Kuronen

Koulusihteeri
 0400 350 224
maija.kuronen@edu.liperi.fi
Kirkkotie 4, 83400 Viinijärvi

Opetus Salokylä otsikko

Salokylän koulu

Sisältöjulkaisija

Maija Kuronen

Koulusihteeri
 0400 350 224
maija.kuronen@edu.liperi.fi
Kirkkotie 4, 83400 Viinijärvi

Opetus Mattisenlahti otsikko

Mattisenlahden koulu

Sisältöjulkaisija

Susanna Federley

Mattisenlahden koulunjohtaja
 0400 130 076
susanna.federley@edu.liperi.fi
Mattisenlahden koulutie 7, 80400 Ylämylly

Maija Kuronen

Koulusihteeri
 0400 350 224
maija.kuronen@edu.liperi.fi
Kirkkotie 4, 83400 Viinijärvi

Varhaiskasvatus otsikko

Varhaiskasvatus

Sisältöjulkaisija

Sirkka Helisten

Varhaiskasvatuksen johtaja
 040 766 0940
sirkka.helisten@liperi.fi
Keskustie 3, 83100 Liperi

Hanna Ruotsalainen

Palvelusuunnittelija
 0400 428 397
hanna.ruotsalainen@liperi.fi
Keskustie 3, 83100 Liperi

Sirpa Kivivuori

Toimistosihteeri
 040 674 2820
sirpa.kivivuori@liperi.fi
Keskustie 3, 83100 Liperi

Mari Nukarinen

Varhaiskasvatuksen vastaava
 0400 152 880
mari.nukarinen@edu.liperi.fi
Keskustie 3, 83100 Liperi

Annina Hirvonen

Varhaiskasvatuksen vastaava
 040 740 1878
annina.hirvonen@edu.liperi.fi
Keskustie 3, 83100 Liperi

Sanna Partanen

Varhaiskasvatuksen vastaava
 040 766 0950
sanna.partanen@edu.liperi.fi
Keskustie 3, 83100 Liperi

Sirpa Kinnunen

Varhaiskasvatuksen vastaava
 050 341 5029
sirpa.kinnunen@edu.liperi.fi
Keskustie 3, 83100 Liperi

Heidi Suvanto

Varhaiskasvatuksen vastaava
 050 410 7639
heidi.suvanto@edu.liperi.fi
Keskustie 3, 83100 Liperi

Vapaa-aikapalvelut otsikko

Vapaa-aikapalvelut 

Sisältöjulkaisija

Henkilökuva

Pasi Majoinen

Vapaa-aikapäällikkö
 0400 678 799
pasi.majoinen@edu.liperi.fi
Keskustie 3, 83100 Liperi

Riitta Linkola

Vapaa-aikaohjaaja
 0400 585 539
riitta.linkola@edu.liperi.fi
Koivutie 4, 83100 Liperi

Henkilökuva

Katriina Hankilanoja

terveysliikunnanohjaaja
 040 582 6726
katriina.hankilanoja@edu.liperi.fi
Koivutie 4, 83100 Liperi

henkilökuva

Kaisa Mäkeläinen

terveysliikunnanohjaaja
 050 413 1480
kaisa.makelainen@edu.liperi.fi
Koivutie 4, 83100 Liperi

Petri Raatikainen

Vapaa-aikaohjaaja
 040 821 8307
petri.raatikainen@edu.liperi.fi
Viljatie 1, 80400 Ylämylly

Miia Nivala

Koulunuorisotyöntekijä
 040 670 6521
miia.nivala@edu.liperi.fi
Koulutie 2, 83100 Liperi

Mikael McKeough

Vapaa-aikaohjaaja
 040 674 1748
mikael.mckeough@edu.liperi.fi
Kirkkotie 5, 83400 Viinijärvi

Henkilökuva

Sanna Härkönen

Vapaa-aikaohjaaja
 050 472 3209
sanna.harkonen@edu.liperi.fi
Koivutie 4, 83100 Liperi

Pauliina Sormunen

Etsivä nuorisotyöntekijä
 040 673 5106
pauliina.sormunen@edu.liperi.fi
Jäkäläpolku 2 A 1, 80400 Ylämylly

Henkilökuva

Arttu Lehtomäki

Etsivä nuorisotyöntekijä
 050 407 0636
arttu.lehtomaki@edu.liperi.fi
Jäkäläpolku 2 A 1, 80400 Ylämylly

Uutisen lisäys (ylläpito)

Pohjois-Karjalan koronavirusepidemia pysyy kiihtymisvaiheessa

09.04.2021 Pohjois-Karjalan koronavirusepidemia pysyy kiihtymisvaiheessa Siun sote...

Apulaisrehtorien virat haettavana

01.04.2021 Apulaisrehtorien virat haettavana Apulaisrehtorien virat sijoittuvat...

Liperin kunnan vuoden 2020 tilinpäätös kääntyi ylijäämäiseksi

30.03.2021 Liperin kunnan vuoden 2020 tilinpäätös kääntyi ylijäämäiseksi Tilikauden...

Virkoja ja viransijaisuuksia avoinna perusopetuksessa

26.03.2021 Virkoja ja viransijaisuuksia avoinna perusopetuksessa Liperin kunnan...

Tiedonhallintasuunnittelijan viran hakuaikaa jatkettu

25.03.2021 Tiedonhallintasuunnittelijan viran hakuaikaa jatkettu Liperin kunnassa on...

Liperin Kirkkolahden hankekokonaisuuden projektipäälliköksi Lauri Jänis

05.03.2021 Liperin Kirkkolahden hankekokonaisuuden projektipäälliköksi Lauri Jänis ...

Joensuun työssäkäyntialue on koronavirusepidemian kiihtymisvaiheessa, muu maakunta pysyy perustasolla

26.02.2021 Joensuun työssäkäyntialue on koronavirusepidemian kiihtymisvaiheessa, muu maakunta pysyy perustasolla ...

Hannele Mikkanen palaa töihin 15. huhtikuuta 2021

25.02.2021 Hannele Mikkanen palaa töihin 15. huhtikuuta 2021 Vs. kunnanjohtajana toimii...

15 minuutin päivittäinen lukutavoite varhaiskasvatukseen

02.02.2021 15 minuutin päivittäinen lukutavoite varhaiskasvatukseen ...

Liperi palkitsee jälleen vuoden tekoja ja toimijoita

28.01.2021 Liperi palkitsee jälleen vuoden tekoja ja toimijoita Liperin kunta jakaa...

Kokoontumisrajoitukset jatkuvat Itä-Suomessa

20.01.2021 Kokoontumisrajoitukset jatkuvat Itä-Suomessa - yli 20 henkilön yleisötilaisuudet ja yleiset kokoukset on...

Siun sote tiedottaa: Koronavirustilanne ennallaan Pohjois-Karjalassa

15.01.2021 Siun sote tiedottaa: Koronavirustilanne ennallaan Pohjois-Karjalassa ...

LiperiOppaan kokoaminen on käynnissä

14.01.2021 LiperiOppaan kokoaminen on käynnissä Liperin kunta julkaisee joka toinen...

Maskisuositus laajenee koskemaan yli 12-vuotiaita

12.01.2021 Maskisuositus laajenee koskemaan yli 12-vuotiaita Pohjois-Karjala on...

Koronaviruspandemian vaikutukset Liperin kunnan palveluihin 8. tammikuuta alkaen

08.01.2021 Koronaviruspandemian vaikutukset Liperin kunnan palveluihin 8. tammikuuta alkaen ...

Uuden Yritystalo II -rakennushankkeen kilpailutus on saatu päätökseen

07.01.2021 Uuden Yritystalo II -rakennushankkeen kilpailutus on saatu päätökseen ...

Haemme vaalitoimitsijoita kevään kuntavaaleihin

28.12.2020 Haemme vaalitoimitsijoita kevään kuntavaaleihin Vaalitoimitsijat...

Joulukuun ja vuodenvaihteen poikkeukset palveluihimme

25.11.2020 Joulukuun ja vuodenvaihteen poikkeukset palveluihimme Lähestyvä joulu ja...

Koronavirustilanne Siun soten alueella on edelleen huolestuttava

18.12.2020 Koronavirustilanne Siun soten alueella on edelleen huolestuttava Siun sote...

Joulumuistaminen Liperin Kokkoveikoille ja SPR Viinijärven osastolle

11.12.2020 Joulumuistaminen Liperin Kokkoveikoille ja SPR Viinijärven osastolle Liperin...

SOME painikkeet

Sivu arviointi ja palaute