hallinto hyvinvointipalvelut pääkuva

Navigaatiovalikko

Hyvinvointipalvelut sisältö

Hyvinvointipalvelut

Hyvinvointipalvelut vastaavat perusopetuksesta, esiopetuksesta, varhaiskasvatuksesta ja vapaa-ajan palveluista.

Hyvinvointipalvelut edistävät omalta osaltaan kuntalaisten hyvinvointia. Laadukas perusopetus ja varhaiskasvatus sekä nuoriso- liikunta- ja kulttuuripalvelut luovat perustan. Lisäksi kunta tarjoaa mahdollisuuksia aktiiviseen ja hyvinvoivaan elämään turvallisessa ja viihtyisässä elinympäristössä.

Opetus otsikko

Opetus

Sisältöjulkaisija

Riitta Lappalainen

Hyvinvointikoordinaattori-rehtori
040 834 7185
riitta.a.lappalainen@edu.liperi.fi
Kirkkotie 4, 83400 Viinijärvi

Anna-Maija Mustonen

Toimistosihteeri
040 670 4392
anna-maija.mustonen@liperi.fi
Varolantie 3, 83100 Liperi

Varhaiskasvatus otsikko

Varhaiskasvatus

Sisältöjulkaisija

Sirkka Helisten

Hyvinvointivastaava-varhaiskasvatuksen johtaja
040 766 0940
sirkka.helisten@liperi.fi
Varolantie 3, 83100 Liperi

Sirpa Kivivuori

Toimistosihteeri
040 674 2820
sirpa.kivivuori@liperi.fi
Varolantie 3, 83100 Liperi

Mari Naumanen

Varhaiskasvatuksen vastaava
0400 152 880
mari.naumanen@edu.liperi.fi
Viljatie 1, 80400 Ylämylly

Sari Miinalainen

Varhaiskasvatuksen vastaava
040 714 0899
sari.miinalainen@edu.liperi.fi
Viljatie 1, 80400 Ylämylly

Annina Hirvonen

Varhaiskasvatuksen vastaava
040 740 1878
annina.hirvonen@edu.liperi.fi
Viljatie 1, 80400 Ylämylly

Aune Räsänen

Palvelusuunnittelija
0400 428 397
aune.rasanen@liperi.fi
Varolantie 3, 83100 Liperi

Sanna Partanen

Varhaiskasvatuksen vastaava
040 766 0950
Viljatie 1, 80400 Ylämylly

Vapaa- aikapalvelut otsikko

Vapaa- aikapalvelut 

Sisältöjulkaisija

Riitta Linkola

Vapaa-aikaohjaaja
0400 585 539
riitta.linkola@edu.liperi.fi
Koivutie 4, 83100 Liperi

Hennariikka Virtanen

Erityis- ja terveysliikunnanohjaaja
040 582 6726
hennariikka.virtanen@edu.liperi.fi
Koulukuja 3, 83100 Liperi

Petri Raatikainen

Vapaa-aikaohjaaja
040 821 8307
petri.raatikainen@edu.liperi.fi
Viljatie 1, 80400 Ylämylly

Miia Nivala

Vapaa-aikaohjaaja
040 670 6521
miia.nivala@edu.liperi.fi
Koivutie 4, 83100 Liperi

Mikael McKeough

Vapaa-aikaohjaaja
040 674 1748
mikael.mckeough@edu.liperi.fi
Kirkkotie 5, 83400 Viinijärvi

Pauliina Sormunen

Etsivä nuorisotyöohjaaja
040 673 5106
pauliina.sormunen@edu.liperi.fi
Viljatie 1, 80400 Ylämylly

Uutisen lisäys (ylläpito)

angle-left Hyvinvointijohtajan virkaan 45 hakijaa

Hyvinvointijohtajan virkaan 45 hakijaa

Kunnanhallitus valitsee haastatteluryhmän 19.8.2019 kokouksessaan ja päättää rekrytoinnin jatkotoimista.

Liperin kunnan hyvinvointijohtajan viran hakuaika on päättynyt. Hakuaika oli 27.6.–15.8.2019. Hakijoita oli yhteensä 45.

Virkaa hakivat:

Mynttinen Maritta
Salakka Arja
Pesonen Tanja
Litmanen Sirpa
Hyppönen Kimmo
Ihalainen Markus
Könttä Anu
Potkonen Larissa
Lappalainen Riitta
Parviainen Inkeri
Gröndahl Leila
Koistinen Päivi
Rasinmäki Kyösti
Rundgren Anna
Mäkikyrö Anitta
Pääkkönen-Tarvainen Leena
Karinkanta Jari
Koponen Kai
Markkanen Niina
Lappalainen Tuomas
Honkonen Essi
Pesonen Heini
Silvennoinen Anri
Virratvuori Leena
Könönen Jorma-Juhani
Moilanen Tuula
Oksman Tiina
Kurttila Soile
Pekkarinen Heidi
Kosonen Minna
Kattainen Jari
Rautiala Marke
Korhonen Terho
Koivunen Päivi
Saarelainen Lauri
Nieminen Marko
Lehmusaho Mervi
Kurki-Hirvonen Maria
Juvakka Sanna
Turunen Sini
Päivinen Katriina
Vornanen Tero
Laukkanen Tuomas
Borén Niko
Martiskainen Tuula

Usean ihmisen käsiä pitelemässä yhdessä pientä multakekoa, josta kasvaa vihreä verso.

Lisätietoja antaa:

SOME painikkeet

Sivu arviointi ja palaute