Erityisopettajat ja hyvinvointipedagogi pääkuva

Navigaatiovalikko

Erityisopettajat ja hyvinvointipedagogi sisältö

Erityisopettajat ja hyvinvointipedagogit

Erityisopettajat ja hyvinvointipedagogit tukevat lapsen kehitystä ja oppimista.

Erityisopettajat ja hyvinvointipedagogit työskentelevät päiväkodin henkilökunnan ja perhepäivähoitajien työparina lasten kanssa. Heidän tehtävänään on auttaa jokaista lasta osallistumaan ryhmän toimintaan, muokata toimintaympäristöä, edistää vuorovaikutusta ja yhteistyötä vanhempien kanssa.

Erityisopettajat ja hyvinvointipedagogit tapaavat vanhempia ja tarvittaessa osallistuvat lasten vasukeskusteluihin.

Hyvinvointipedagogit toimivat ryhmissä, joissa lapsilla on havaittu tunne-elämään, sosiaalisiin taitoihin tai liikuntaan liittyvää harjoittelun tarvetta. He suunnittelevat yhdessä vanhempien kanssa, miten kotona ja varhaiskasvatuksessa voidaan parhaiten edistää ja tukea lapsen kokonaisvaltaista hyvinvointia.

Varhaiskasvatuksen tukitiimi

Liperin varhaiskasvatuksen tukitiimi on mukana kasvattamisen matkalla. Tukitiimin jäsenet auttavat lasta, perhettä ja varhaiskasvatuksen henkilökuntaa löytämään yhdessä parhaan ratkaisun arjen haasteisiin. Löydät tukitiimin jäsenten yhteystiedot alta.

Ertyisopettajat ja kasvatusohjaaja katso myös nämä

Uutisen lisäys (ylläpito)

Uutisen lisäys (ylläpito) on hetkellisesti pois käytöstä.

Yhteystiedot

Reeta Raimoaho

Hyvinvointipedagogi
 050 913 1903
reeta.raimoaho@edu.liperi.fi
Viljatie 1, 80400 Ylämylly

Hannele Solaranta

Varhaiskasvatuksen erityisopettaja
 050 525 2309
hannele.solaranta@edu.liperi.fi
Viljatie 1, 80400 Ylämylly

Henkilökuva

Elina Lehkonen

Varhaiskasvatuksen erityisopettaja
 050 407 1466
elina.lehkonen@edu.liperi.fi
Keskustie 3, 83100 Liperi

Henkilökuva

Laura Kähkönen

Varhaiskasvatuksen erityisopettaja
 040 714 0885
laura.kahkonen@edu.liperi.fi
Keskustie 3, 83100 Liperi

Reetta Hynynen

taidekasvattaja
 050 475 7869
reetta.hynynen@edu.liperi.fi
Viljatie 1, 80400 Ylämylly

Jeena Karttunen

taidekasvattaja
 050 313 4029
jeena.karttunen@edu.liperi.fi
Keskustie 3, 83100 Liperi

Henkilökuva

Minna Antikainen

digipedagogi
 050 598 8895
minna.antikainen@edu.liperi.fi
Keskustie 3, 83100 Liperi

Henkilökuva

Satu Korhonen

digiohjaaja
 050 473 4799
satu.korhonen@edu.liperi.fi
Keskustie 3, 83100 Liperi

Henkilökuva

Tatu Kauppinen

Varhaiskasvatuksen musiikkikasvattaja
 050 357 5246
tatu.kauppinen@edu.liperi.fi
Keskustie 3, 83100 Liperi

SOME painikkeet

 

Sivu arviointi ja palaute