Tontit ja rakentaminen pääkuva

Navigation Menu

Навигационная цепочка

Tontit ja rakentaminen sisältö

Tontit ja rakentaminen Liperissä

Etsitkö paikkaa uudelle kodillesi, tai tarvitsetko yrityksellesi tontin tai toimitilan? Tutustu Liperin viihtyisiin tontteihin. Yrityksille tarjoamme niin toimitiloja kuin tonttimaata. Rakennusvalvonta palvelee lupiin, valvontaan ja neuvontaan liittyvissä asioissa.

Maankäyttöön liittyvissä asioissa ensisijainen yhteydenotto maankaytto@liperi.fi -sähköpostin kautta.

tontit ja rakentaminen kuvalliset nostot

Публикатор

Tarja Pirinen

Maankäyttöpäällikkö
0400 125 152
tarja.pirinen@liperi.fi
Varolantie 3, 83100 Liperi

Marja-Liisa Piironen

Maankäyttösihteeri
040 630 0944
marja-liisa.piironen@liperi.fi
Varolantie 3, 83100 Liperi

Jouni Martikainen

Rakennustarkastaja
040 747 2200
jouni.martikainen@liperi.fi
Varolantie 3, 83100 Liperi

Hannu Kortelainen

Toimistosihteeri
040 630 0182
hannu.kortelainen@liperi.fi
Varolantie 3, 83100 Liperi

Kari Hirvonen

Kartoittaja
0400 170 902
kari.hirvonen@liperi.fi
Varolantie 3, 83100 Liperi

Sari Kettunen

Valvontainsinööri
0400 428 653
sari.kettunen@liperi.fi
Varolantie 3, 83100 Liperi

Somejako

Sivu arviointi ja palaute