Kylätoimikunnat pääkuva

Navigation Menu

Навигационная цепочка

Kylätoimikunnat sisältö

Kyläyhdistykset ja kylätoimikunnat

Ahonkylä

Puheenjohtaja Anne-Maria Kankaisto
puh. 044 290 1901
amkankaisto@gmail.com

Sihteeri Kaisa Rummukainen
puh. 040 504 8968
kaisa.rummu@hotmail.com

Rahastonhoitaja Marja-Liisa Kouvalainen
puh. 0400 632 294
marja.kouvalainen@outlook.com.


EKO-alue

Puheenjohtaja Mikko Kurttila
Ekotie 16, 80400 Ylämylly
puh. 0400 281 010

Sihteeri Riitta Räsänen

Rahastonhoitaja Janne Ratilainen
Uusiokuja 1, 80400 Ylämylly
puh. 040 556 1976


Jyrin kyläyhdistys ry

Puheenjohtaja Antti Multala
Patteristontie 25 A 80400 Ylämylly
puh. 050 524 3537
antti.multala@pp.inet.fi

Varapuheenjohtaja/tiedottaja Päivi Lavikainen
Tykkiura 1, 80400 Ylämylly
puh. 050 537 8335

Sihteeri Merja Flink
Patteristontie 27, 80400 Ylämylly
puh. 013 284 420
puh. 050 585 8742


Kaarnalampi

Puheenjohtaja Vesa Miinalainen
Kessopääntie 7, 83400 Viinijärvi
puh. 013 647 154

Sihteeri Eila Mölkänen
Ristonkankaantie 54, 83340 Kaarnalampi
puh. 013 641 422

Kaatamon seudun kyläyhdistys ry

www.kaatamo.fi

Pj. Olli Ikonen
puh. 040 511 3804
olli-pekka.ikonen@kaatamo.fi

Sihteeri Sinikka Nykänen
Kaatamontie 31, 83330 Kaatamo
sinikka.nykanen@kaatamo.fi
puh. 045 278 4182


Komperon kyläyhdistys ry

www.kompero.com
komperon.kyla@gmail.com

Puheenjohtaja Erkki Korhonen
puh. 040 533 9055

Sihteeri/rahastonhoitaja Sari Kettunen
puh. 040 704 0171


Käsämän Ry

www.kasama.fi
hallitus@kasama.fi

Puheenjohtaja Johanna Karhu

Sihteeri Heli Hiltunen
heli.hiltunen@kasama.fi


Leppälahden kyläyhdistys ry

Leppälahden kylän Facebooki

Puheenjohtaja Seppo Nissinen
Kielokuja 1 A 5, 83100 Liperi
seppo.nissinen@ita-suomenovi.fi
puh. 0400 151 897

Sihteeri Minna Rahkola-Sorsa
Heinävedentie 229, 83100 Liperi
puh. 040 7016644
minna.rahkolasorsa@gmail.com


Liperinsalon kyläyhdistys ry

Liperinsalon kyläyhdistyksen sivut
Liperinsalon kyläyhdistyksen Facebook

Puheenjohtaja Riitta Outinen
Niinikkosaarentie 21 A, 83100 Liperi 
puh. 040 748 0955
riitta.outinen@gmail.com

Varapuheenjohtaja Kaija Ihalainen
Niinikkosaarentie 79, 83100 Liperi
puh. 0400 216 761
kaija.ihalainen@suomi24.fi

Sihteeri Mira Karjalainen
Salonnenäntie 13, 83100 Liperi
puh. 040 744 1555
karjalainenmira@gmail.com


Mattisenlahti-Puromäki kylätoimikunta

www.mattisenlahti-puromaki.fi

Puheenjohtaja Jouni Auvinen
puh. 040 832 6011
kylayhdistys@mattisenlahti-puromaki.fi


Pro Liperi kirkonkylän kyläyhdistys

Pro Liperi Facebookissa 

Puheenjohtaja Jutta Kurki
puh. 050 491 4604
jutta.kurki@gmail.com


Puoliväli

Puheenjohtaja Martti Kupiainen
Maikinmutka 11, 80400 Ylämylly
puh. 013 852 311/koti
puh. 0400 749 849

Sihteeri Sirpa Sorsa
Pihlajatie 8, 80400 Ylämylly


Roukalahden kyläyhdistys ry

www.roukalahti.fi
postmaster@roukalahti.fi

Puheenjohtaja Martti Karvinen
Roukalahdentie 33, 83150 Roukalahti
puh. 040 739 1454


Salokylän kyläyhdistys ry

www.salokyla.net
salokylankylayhdistys@gmail.com

Puheenjohtaja Ritva Varis
Taka-aho 8 B 2, 83130 Salokylä
puh. 040 596 2838

Sihteeri Paula Koikkalainen
puh. 050 411 7801


Tutju-Roukalahti-Saariston kyläyhdistys

Puheenjohtaja Pauli Hakulinen
Kulmanniementie 9, 83150 Roukalahti
puh. 050 540 5813
pauli.hakulinen@suomi24.fi


Vaivio-Härkinvaara kyläyhdistys ry

vaivio.nettisivu.org
Vaivio-Härkinvaara kyläyhdistys Facebook

Reima Karetie, puheenjohtaja
puh: 0400 199004
reima.karetie@gmail.com ja reima.karetie@pp.inet.fi

Katri Pesonen, sihteeri 
puh: 050 3604905
katri.paivi@gmail.com


Viinijärven kyläyhdistys ry

viinijarvenkyla@gmail.com

Puheenjohtaja Erkki Vänskä
Varapuheenjohtaja Risto Suoninen
Sihteeri Eila Kettunen
 

SOME painikkeet

Sivu arviointi ja palaute